PAÜ HASTANESİ; TÜRKİYE’DE İLK DÖRT EGE VE AKDENİZ’DE TEK ÜNİVERSİTE OLDU

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi, yapılan zorlu çalışmalar sonucunda, Sağlık Bakanlığı’nca Sağlık Turizmi Yetki Belgesi alan Ege ve Akdeniz Bölgeleri’nde tek Üniversite Hastanesi olmayı başardı.

PAÜ HASTANESİ; TÜRKİYE’DE İLK DÖRT EGE VE AKDENİZ’DE TEK ÜNİVERSİTE OLDU

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi, başarıya imza attı. Merkez, yapılan zorlu çalışmalar sonucunda, Sağlık Bakanlığı’nca Sağlık Turizmi Yetki Belgesi alan Ege ve Akdeniz Bölgeleri’nde tek Üniversite Hastanesi olmayı başardı. Konuyla ilgili açıklama yapan PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer; “Sağlık Turizmi ve turistin sağlığı kapsamında, alanında üst düzey bilgi ve tecrübeye sahip hekimlerimiz, profesyonel ekibimiz, son teknolojik imkânlar ile donatılmıştır.  800 yatak kapasiteli 102 bin metrekare açık ve 112 bin metrekare kapalı alan ve 9 bloktan oluşan Üniversite Hastanemizde, üstün hizmet kalite politikamızla uluslararası hastalarımızı kabul etmeye hazırız. Amacımız; Uluslararası Sağlık Turizmi ile turizm yönünden önemli bir lokasyona sahip olan ilimizi tarihi ve coğrafi zenginliklerinin yanında Sağlık Hizmeti alanında da Uluslararası platformda önemli bir konuma getirerek ülkemizi uluslararası düzeyde en iyi şekilde temsil etmek ve ülke ekonomisine katkı sağlamak olacaktır” dedi.

“YURT DIŞINDAN GELEN HASTALARA DAHA İYİ HİZMET VERECEĞİMİZ İÇİN MUTLUYUZ”
Prof. Dr. Türkçüer sözlerine şöyle devam etti: “Üniversitemiz adına ülkemizde Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı alanında Yetki Belgesi alan 4 üniversite hastanesi arasında olmaktan, ISO 9001-2015 Kalite Belgesi ile tescilli hastanemizde Uluslararası düzeyde sağlık hizmeti sunmaktan gururluyuz. Hastanemiz açıldığı günden itibaren kalite politikamız çerçevesinde turistlerimizin sağlığını önemseyen bir kurumduk; şimdi yetki belgesi ile tescillenerek sağlık turizmi kapsamında yurt dışından gelen hastalara daha iyi hizmet vereceğimiz için mutluyuz. Bu konuda desteğini esirgemeyen Rektörümüz Sn. Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a teşekkür ederiz. Tüm bölgemize hayırlı olmasını dileriz.”

“GURUR DUYUYORUM”
Üniversitenin başarılarına yenilerini eklemeye devam ettiklerini belirten PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, “Aldığımız bu yetki belgesi ile Denizli’nin önemli bir sağlık merkezi haline gelecek olmasından dolayı gurur duyuyorum. Sağlık Turizmi konusunda yetkililerimiz; Doç. Dr. Hakan Alkan, Doç. Dr. Onur Birsen, Yrd. Doç. Dr. Erhan Uğurlu, Müdür Ayhan Makal ve İdari Sorumlu Meral Şen hizmet vermeye başladı.  Detaylı bilgi için http://www.pau.edu.tr/hastane/  linkinden yararlanabilirsiniz” diye konuştu.

   HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER