PAÜ HASTANESİ’NDE KALÇA KEMİĞİNDEN ÇENE YAPTILAR

Geçtiğimiz Haziran Ayı’nda ateşli silah yaralaması nedeniyle çene kemiği parçalanan ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi’ne başvuran Mehmet Türken’e 4 saat süren bir ameliyatla kalçadan alınan kemik ve cilt dokusu hastanın yüzüne nakledildi.

Geçtiğimiz Haziran Ayı’nda ateşli silah yaralanması nedeniyle çene kemiği ve yüzü parçalanan Mehmet Türken, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi’ne başvurdu. Türken, PAÜ Hastanesi Plastik ve Estetik Cerrahi Kliniği’nden Dr. R. Hakan Özcan ve Dr. Özgen Kıvanç başkanlığındaki ekip tarafından ameliyata alındı. 4 saat süren bir ameliyatta; kalçadan alınan kemik ve cilt dokusu, hastanın yüzüne nakledildi. Ameliyat hakkında açıklama yapan Dr. R. Hakan Özcan; “hastamızın geçirdiği talihsiz yaralanma sonucu çene kemiği ve yanak dokusunda ciddi kayıplar mevcuttu. Çene fonksiyonlarını kullanamayan ve estetik açıdan ciddi problemi olan hastamıza iki ekip olarak yaklaşık 4 saatlik bir operasyonla kalçasından aldığımız kemik ve cilt içeren dokuyu yüzüne mikrocerrahi yöntemler ile nakledip hastamızı hayata ve toplum içine tekrar kazandırdık” dedi. Operasyonun başarılı geçtiğini belirten Dr. Özgen Kıvanç, “Başarılı geçen bu operasyon sonrası artık hastamız yemek yiyebilecek, konuşabilecek ve günlük aktivitelerini sorunsuz bir şekilde yapabilecek duruma geldi” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ”
Türkiye’de büyük merkezlerde yapılan ameliyat hakkında konuşan PAÜ Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, “Pamukkale Üniversitesi Hastanesi olarak son teknolojiyi ve devletin bütün imkanlarını değerli hastalarımızın hizmetine sunarak; özellikle Ege Bölgesi’nin ve tüm Türkiye’nin parlayan yıldızı olma yolunda emin ve güçlü adımlarla ilerliyoruz. Şuan Ege Bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye’den derdine derman arayan vatandaşlarımızı, Türk misafirperverliğine uygun bir şekilde ağırlıyor ve tedavilerini büyük özen ve özveri ile tamamlayıp sağlıklı bir şekilde evlerine dönmelerini sağlıyoruz. Türkiye’de nadir yapılan bu başarılı ameliyat için hastanemizin gözde kliniklerinden olan Plastik cerrahi kliniği öğretim üyeleri Dr. R. Hakan Özcan ve Dr. Özgen Kıvanç’ı ve ameliyatta görev alan tüm plastik cerrahi doktorlarını tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

                         

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER