PAÜ HASTANESİ'NDE 'ZARİF DOKUNUŞLAR SERGİSİ' AÇILDI

PAÜ HASTANESİ'NDE 'ZARİF DOKUNUŞLAR SERGİSİ' AÇILDI

Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nde görevli El Sanatları Öğretmeni Nuray Tabak öncülüğünde 28 kursiyerle birlikte oluşturulan ‘Zarif Dokunuşlar Sergisi’, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Yataklı Servisler Bölümü’nde açıldı.

Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nde görevli El Sanatları Öğretmeni Nuray Tabak öncülüğünde 28 kursiyerle birlikte, ‘üç boyutlu kağıt rölyef şekillendirme, ipek koza el ürünleri çiçek yapımı ürün sergisi’ oluşturuldu. 4 aylık çalışmanın sonucunda oluşturulan ve kursiyerlerin ilk sergisi olma özelliğini taşıyan sergide el emeği göz nuru yaklaşık 100 eser yer aldı.

‘Zarif Dokunuşlar’ adı verilen sergi Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi Yataklı Servisler bölümünde açıldı. Açılışa; PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arzu Yaren, PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, Başmüdürü Erdinç Karataş, Müdür Ozan Karaca, Pamukkale Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Özdemir kursiyerler ve davetliler katıldı. PAÜ Hastanesi tarafından kursiyerlere katılımlarından dolayı teşekkür belgesi takdim edildi. Ardından açılış kurdelesi kesildi ve davetliler büyük bir ilgiyle sergiyi gezdi.

“SERGİMİZ 8 NİSAN’A KADAR AÇIK”
Sergiye dair açıklamalarda bulunan El Sanatları Öğretmeni Nuray Tabak; “Her öğrencimiz bu eserleri elleriyle, zaman harcayarak oluşturdu. Bu ürünler maddi açıdan da değerlidir. Kursiyerlerimizin ilk yılları olmasına rağmen başarılı bir sonuç elde ettiler. Bize katkılarından ötürü; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a ve Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e çok teşekkür ediyoruz. Sergimiz çok beğeniliyor. Kursiyerlerimi çok seviyorum. Onların emekleri çok büyük. Sergimiz 8 Nisan’a kadar açık olacak. Tüm Denizli halkını sergimize bekliyoruz” dedi.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER