PAÜ Merkez Yemekhanesi’nde ‘Turuncu Vejetaryen’ açıldı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, ve üniversite yönetimi, PAÜ Üniversitesi Merkez Yemekhanesi bünyesinde personel ve öğrenciler için oluşturulan ‘Turuncu Vejetaryen’i hizmete açtı.

PAÜ Merkez Yemekhanesi’nde ‘Turuncu Vejetaryen’ açıldı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Merkez Yemekhanesi bünyesinde personel ve öğrenciler için oluşturulan ‘Turuncu Vejetaryen’, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Hafta içi 11.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet verecek olan ‘Turuncu Vejetaryen’in açılışına; Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Prof. Dr. Osman Çiftçi, Prof. Dr. Erdinç Duru, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, PAÜ Yönetim Kurulu Üyeleri, Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Fatih Mehmet Demir katıldı. Açılışın ardından konuklara, çeşitli vejetaryen seçeneklerinden oluşan yemeklerden ikram edildi.

“BU TÜR PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Bağ, şunları kaydetti: “Kısa bir süre önce, çölyak rahatsızlığı yaşayan vatandaşlarımız için Türkiye’deki üniversiteler arasında bir ilke imza atarak Glütensiz Gıda Mamulleri Üretim Birimimizi, PAÜ Unlu Mamulleri Pilot Tesisi bünyesinde hizmete açmıştık. PAÜ Yönetimi olarak personelimiz ve öğrencilerimizi beslenme alışkanlıklarını doğrultusunda sağlıklı beslenmeleri ve kaliteli gıdalara kolay erişebilmeleri adına çalışmalarımızın bir sonucu olarak bugün burada Merkez Yemekhanemiz bünyesinde Turuncu Vejetaryen’i hizmete açmanın heyecanını ve memnuniyetini yaşıyoruz. Sağlıklı bireyler ve sağlıklı nesiller yetiştirmek adına PAÜ olarak bu tür projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz.” Her gün bir çeşidi çorba ve bir çeşidi tatlı olmak üzere 10 çeşit sıcak ve soğuk yemek seçeneğinin bulunacağı seçal servis şeklinde hizmet verilecek olan ‘Turuncu Vejetaryen’de her bir çeşit seçenek cüzi ücretlerle, PAÜ yemek uygulaması üzerinden hızlı ödeme turuncu butonu ile gerçekleştirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER