PAÜ mezunu şehidin adı yaşatılacak

Pamukkale Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü’nden 2018 yılında mezun olan ve Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu’nda çıkan çatışmada, 22 Nisan 2022’de şehit olan Şehit Piyade Teğmen Bekir Can Kerek’in adı, mezunu olduğu fakültenin konferans salonuna verildi.

PAÜ mezunu şehidin adı yaşatılacak

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), İktisadi ve İdari ve Bilimler Fakültesi (İİBF) Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü’nden mezun olan Bekir Can Kerek, Milli Savunma Bakanlığı’nca terör örgütlerine karşı Irak’ın kuzeyinde yürüttüğü Pençe-Kilit Operasyonu’nda teröristlerle çıkan çatışmada, 22 Nisan 2022’de şehit oldu. Şehit Piyade Teğmen Bekir Can Kerek’in adı, PAÜ Senatosu’nun 18.05.2022’de alınan kararla, fakültenin A Blok Konferans Salonu’na verildi. PAÜ Rektörlüğü tarafından düzenlenen törene; Şehit Piyade Teğmen Bekir Can Kerek’in babası Salim, annesi Elif Kerek, ablası Seher Kaya ve diğer aile mensuplarının yanı sıra Bağımsız Denizli Milletvekili Teoman Sancar, 11’nci Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili P. Alb. Cengiz Güven, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Veysel Yanık, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kadriye Özer Bici, PAÜ Senatosu Üyeleri ile davetliler katıldı. PAÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Özgü Hafızoğlu, PAÜ Yerleşkesi’nde yer alan İstiklal Anıtına dair “İstiklal Anıtı İle Şehadete Saygı Duruşu” isimli bir sunum gerçekleştirdi. Salonda duygu dolu anların yaşanmasına neden olan sunumunda, Dr. Öğretim Üyesi Hafızoğlu, İstiklal Anıtını ve her bir yapının neyi temsil ettiğini konuklarla paylaştı.

Şehit Piyade Teğmen Bekir Can Kerek kimdir?

Şehit Piyade Teğmen Bekir Can Kerek, 3 Ağustos 1994 tarihinde, Denizli’de dünyaya geldi. İlk ve orta öğreniminin ardından, 2012 yılında Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü’nü kazanmış, 30 Mayıs 2018 tarihinde bu bölümden mezun oldu. Lisans eğitiminin ardından Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine katılan Bekir Can Kerek, burada piyade teğmen rütbesiyle görev yaptı. Kerek, Milli Savunma Bakanlığ’ınca terör örgütlerine karşı Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu’nda teröristlerle çıkan çatışmada, 22 Nisan 2022 tarihinde şehit oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER