Paü Rektörü Bağ’dan “Kıbrıs’ta Barışın 45 Yılı” Mesajı

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45’inci yılı dolayısıyla mesaj yayımlayan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, “Kıbrıs Türk halkının hak etmediği baskılara, insanlık dışı saldırılara ve haksızlıklara son vermek maksadıyla gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 45’inci yıldönümünün gururunu yaşıyoruz” dedi.

Paü Rektörü Bağ’dan “Kıbrıs’ta Barışın 45 Yılı” Mesajı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 45’inci yıldönümü ve Kıbrıs Türk halkının Barış ve Özgürlük Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. Prof. Dr. Bağ, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kıbrıs Türk halkının hak etmediği baskılara, insanlık dışı saldırılara ve haksızlıklara son vermek maksadıyla, 20 Temmuz 1974 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 45’inci yıldönümünün gururunu yaşıyoruz. Bu vesile ile şahsım ve Pamukkale Üniversitesi ailesi adına, Kıbrıs Türk halkının ‘Barış ve Özgürlük Bayramı’nı kutlar, Kıbrıslı soydaşlarımıza sağlık ve başarılar dilerim. Ayrıca Kıbrıs Türkü'nü canları ve kanları pahasına özgürlüğüne kavuşturan ve bugünlere gelmesine imkân sağlayan aziz şehitlerimizi saygıyla anar, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunarım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER