PAÜ SARAYKÖY MESLEK YÜKSEKOKULU İNŞAATI YÜKSELİYOR

PAÜ SARAYKÖY MESLEK YÜKSEKOKULU İNŞAATI YÜKSELİYOR

Sarayköy Belediyesi’nin yapımını üstlendiği Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sarayköy Meslek Yüksekokulu inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, üniversite binasının bitiminin ardından ilçenin bir eğitim şehri olacağını söyledi.

Sarayköy’ün uzun yıllar hasretle beklediği üniversite, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın göreve başlamasıyla ilçeye kazandırıldı. 3 katlı bir binada öğrenim gören öğrencilerin kendi kampüslerinde eğitim almaları gerektiğini ifade eden Başkan Necati Özbaş, ilçeye yeni bir üniversite binası kavuşturmak için çalışmalara başladı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yoğun girişimleriyle Pamukkale Üniversitesi’ne devredilen Turan Mahallesi’ndeki 100 dönümlük arazide yeni bir PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu binası yapımı için Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ tarafından protokol imzalandı. Sarayköy Belediyesi’nin imkanlarıyla 4 milyon Lira’ya mal olacak olan üniversite binası için, ilk kazma 9 Ekim 2017 yılında vuruldu. O günden bugüne çalışmalarda alınan yol gözler önüne serildi. Kaba inşaatı biten PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu’nda idari kadro ve öğretim üyeleri için 10 çalışma ofisi, öğrenciler için 1 toplantı salonu, 1 çok amaçlı salon, 5 sınıf, 2 laboratuvar,1 bilgisayar laboratuvarı yer alacak. Giriş katında ise kantin ve yemekhanenin yer aldığı sosyal alanlar oluşturulacak.

“EĞİTİM ŞEHRİ SARAYKÖY, ÜNİVERSİTEMİZ İLE DAHA ÇOK BÜYÜYECEK”
Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Necati Özbaş, “Her gencin bir üniversite anısı vardır. Sarayköy’de öğrenimlerini sürdüren gençlerimizin akıllarında kalacak üniversite anılarının onları mutlu etmesini istiyoruz. Eğitimlerine de olumlu etkiler yansıtacak olan Pamukkale Üniversitesi Sarayköy Meslek Yüksekokulu’nun kendi binasında olması için uğraş verdik. Çok şükür ilçemizin uzun yıllardır hayali olan üniversiteyi ilçemize kavuşturduk. Şimdi de üniversitemizin kendi binasına taşınması için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Sarayköy Belediyesi olarak, yüzde 40’lık bölümü biten üniversitemizi en yakın zamanda gençlerimize teslim edeceğiz. Eğitim şehri Sarayköy, üniversitemiz ile daha çok büyüyecek” dedi. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER