Paü Yerleşkesinde Kızılay’ın Kan Alma Birimi Açılacak

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ile Türk Kızılayı Güney Ege Bölge Kan Merkezi arasında, PAÜ Kınıklı Yerleşkesi içine kan alma birimi açılmasına dair işbirliği protokolü imzalandı.

Paü Yerleşkesinde Kızılay’ın Kan Alma Birimi Açılacak

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ile Türk Kızılayı Güney Ege Bölge Kan Merkezi arasında, işbirliği protokolü imzalandı. PAÜ Rektörlük makamında gerçekleşen protokol törenine; PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Prof. Dr. Osman Çiftçi, Kızılay Güney Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Zafer Aydın, Kızılay Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, Kızılay Denizli Kan Bağış Merkez Müdürü Dr. Cengiz Dönmez, Kızılay Denizli Şube Eski Başkanı Erdal Otçu katıldı.

İmzalanan işbirliği protokolüyle; PAÜ Hastaneleri’ni de ihtiva eden PAÜ Kınıklı Yerleşkesi içinde, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin karşısındaki yeşil alan içerisinde kan alma birimi açılacak. Bu birim sayesinde Denizlide gönüllü ve düzenli kan bağışçısı sayısını artırmak, üniversite öğrencileriyle daha aktif kan bağışı faaliyetleri yapmak, farkındalık yaratmak, tedavi görmekte olup kan ve kan ürününe ihtiyaç duyan hastalar için tedarik sağlanmasına yardımcı olmak ve öğrencilere yeni ve ücretsiz kıyafet hizmeti vermek amaçlanıyor. 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER