PAÜ’DE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) tarafından PAÜ 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Meydanı Açık Hava Amfisi’nde düzenlenen anma törenine; il protokol üyeleri ile birlikte çok sayıda akademisyen ve idari personel katıldı.

PAÜ’DE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ); 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma töreni düzenledi. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Meydanı Açık Hava Amfisi’de düzenlenen törene; PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, İl Müftüsü Mehmet Aşık, PAÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı ile birlikte çok sayıda akademisyen, idari personel katılım gösterdi.

ANITA KARANFİLLER BIRAKILDI
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, sinevizyonda kısa film gösterimi ile devam etti. 15 Temmuz 2016 tarihli gecede yaşanan menfur darbe girişimini ve ardından milletimiz tarafından bu alçak girişimin nasıl akamete uğratıldığının anlatıldığı kısa filmin izlenmesinin ardından Ahmet Hulusi Efendi Camii Müezzini Ahmet Sarıkaya tarafından şehitleri için Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Mehmet Aşık tarafından dua yapıldı. Programda ayrıca Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile protokol üyeleri ve tüm katılımcılarla birlikte 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Anıtı’na karanfil bırakıldı. Program, şehitler adına yapılan hayır ve ikram ile son buldu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER