PAÜ’DE 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AKADEMİK AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Açılış Töreni; Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil, Hâkimler ve Savcılar Kurulu Üyesi Alp Arslan, Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan’ın verdiği açılış dersleri ile gerçekleştirildi.

PAÜ’DE 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AKADEMİK AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Açılışı yapıldı, Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene; Vali Hasan Karahan, Yargıtay Onursal Başsavcısı Hasan Erbil, HSYK Üyesi Alp Arslan, 11. Komando Tugay ve Garnizon Komutan V. Piyade Alb. Bilal Öztürk, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, akademisyenler, PAÜ İdari Yönetimi ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla ile başlayan tören, PAÜ’nün tanıtım filmi gösteriminin ardından, PAÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Müzik Eğitimi Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Fatıma Akyüzlüer ve Öğretim Görevlisi Birol Işıkdemir’in sunduğu müzik dinletisi ile devam etti.

“PAÜ; YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA, YENİ UMUTLARLA BAŞLIYOR”

PAÜ 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Açılış Töreni’nin açılış konuşmasını yapan PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, şunları kaydetti. “PAÜ yeni eğitim-öğretim yılına, her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni umutlarla başlıyor. PAÜ; eğitimde, bilimde, kültürde, sanatta ve sosyal hayatta, kısacası yaşamın her alanında marka ve bir dünya üniversitesi olma hedefiyle her geçen yıl nitelik ve nicelik olarak gelişerek, büyük mesafeler kat etmiştir. Türkiye’nin 21. Yüzyıl için belirlediği vizyon ve hedeflere ulaşmasında üniversitelerimizin rolü büyük olacaktır. Gerek ülkemizin küresel güç olma, gerekse 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmesi için bilimsel araştırma faaliyetlerinde nitelikli insan gücü yetiştirilmesi büyük önem arz etmektedir. Türkiye’nin stratejik hedeflerine ulaşabilmesi; üniversitelerimizin performansı ve yetişmiş insan gücünün geliştirilmesi ile yakından alakalıdır. Temel gayemiz, gençlerimizi en güncel bilgi ve becerilerle donatılmış, mesleki açıdan yetkin, vizyonel bakış açısına sahip ve inovatif düşünebilen bireyler olarak mezun edebilmektir. Üniversitemizin kuruluşundan itibaren çalışmalarımızda bizlere her türlü desteği veren başta Sayın Cumhurbaşkanım olmak üzere valilerimiz, milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımıza, ilimizin değerli bürokratlarına, tüm kamu kurum ve kuruluşu temsilcilerine, sanayicilerimize, Sanayi ve Ticaret Odası ile diğer oda ve meslek kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına, kıymetli basınımıza, değerli hemşerilerimize bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Üniversitemizin bugünlere gelmesinde emeği geçenleri ve katkıda bulunanları saygı ile aramızdan ayrılanları ise rahmetle anıyoruz. Sözlerimi tamamlarken, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum, törenimize katılımınız için tekrar teşekkür ediyor, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.”

“ARTIK ÜNİVERSİTEMİZ KAMPÜSE SIĞMIYOR”

PAÜ’de çok güzel fakültelerin olduğunun altını çizen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Artık üniversitemiz kampüse sığmıyor. Bir hazırlığımız da var; Honaz Belediyemizle birlikte, çok değerli Rektörümüzle birlikte, büyükşehir meclisinde aldığımız kararla istiyoruz ki; Denizli’de ikinci bir kampüs veya üniversite olsun. Başka illerde birden fazla üniversiteler var, Denizli potansiyeline baktığımızda bu daha da ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. Üniversitemizin büyümesi noktasında yeni bir kampüsünde çok çok önem arz ettiğini düşünüyorum. İnşallah üniversitemiz büyüyerek güçlenmeye devam edecek. İnşallah ikinci kampüste en yakın zamanda dolacak ve üniversitemizde daha güçlü hale gelerek Türkiye’mizde parmakla gösterilen il olan Denizli’nin parmakla gösterilen üniversitesi olacaktır.”

“ÜNİVERSİTEMİZ, ŞEHRİMİZİN ÖNEMLİ BİR DEĞERİDİR”

PAÜ’nün kentle iç içe olduğunun altını çizen Denizli Valisi Hasan Karahan, şunları dile getirdi: “Üniversitemiz şehrimizle içli dışlı, şehrimizin önemli bir değeridir. 26 yıldır Denizli’nin büyümesinde ve kalkınmasında, Denizli’nin sanayi ve ihracat şehri olmasında büyük katkılar sağlayan önemli bir kurumumuz olan Pamukkale Üniversitesi, güçlenerek yaşamakta olup, üniversite-şehir ve bilim-sanayi işbirliğinin artırılması adına her türlü işbirliğine açık olup destek vermeye devam edeceğiz.”

İLK DERS; HUKUK ÖĞRENCİLERİNE

Yapılan açılış konuşmalarının ardından tören akademik yıl açılış dersleri ile devam etti. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda ilk olarak öğrenci alan Pamukkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin de katıldığı törende, sırasıyla Denizli Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan, Hâkimler ve Savcılar Kurulu Üyesi Alp Arslan ve Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil yılın açılış derslerini gerçekleştirdi. Açılış derslerinin ardından tören protokol üyelerinin törene katkı ve katılım gösteren konuklara hediye takdimi ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER