PAÜ’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü coşkusu

Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) 8 Mart Dünya kadınlar günü dolayısıyla bir dizi etkinlikler yapıldı.

PAÜ’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü coşkusu

Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) 8 Mart Dünya kadınlar günü dolayısıyla bir dizi etkinlikler düzenlendi. İlk olarak; PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektörlük bünyesinde çalışan kadınlara çiçek takdim etti. Ardından üniversitede öğrenim gören yabancı öğrencileri PAÜ Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (PADAM) ziyaret eden Prof. Dr. Bağ, yabancı kadın öğrencilerin ve tüm kadın personelin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak çiçek takdim etti.

‘KADIN’ TEMALI SERGİ AÇILDI

Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen Resim-İş Eğitimi 4. sınıf öğrencilerinin ‘kadın’ temalı çalışmalarından oluşan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Resim Sergisi’nin açılışı yapıldı. Açılışa; Prof. Dr. Bağ’ın yanı sıra; Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdinç Duru ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan katıldı. Sergide; toplam 50 eser sergilendi. Prof. Dr. Bağ, sergiyi gezerek öğrencilerden eserleri ile ilgili bilgi aldı.

PAÜ EĞİTİM FAKÜLTESİ KADIN ÇALIŞANLARINI UNUTMADI

PAÜ Eğitim Fakültesi Dekanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle fakültede çalışan bölüm sekreteri, memur ve hizmetlilerden oluşan kadın personelini unutmayarak idari bölümde çalışan kadınlara meme kanseri erken tanı kontrolü ve kuaför hizmeti sağladı. Öte yandan Honaz Meslek Yüksekokulu (MYO) Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri tarafından etkinlik gerçekleştirildi. Honaz MYO Konferans Salonu’nda yapılan etkinlikte; ‘Atatürk ve Kadın’, ‘İş Hayatında Kadın’, ‘Şiirlerle Kadın’, ‘Türk Tarihinde Kadın’, ‘Şiddet ve Kadın’, ‘İletişim ve Kadın’ temalı sunumlar yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211