PAÜ'DE CANLI CERRAHİ KURSU DÜZENLENDİ

PAÜ'DE CANLI CERRAHİ KURSU DÜZENLENDİ

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda, Avrupa Üroloji Derneği destekli Canlı Cerrahi Kursu yapıldı.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Üroloji Anabilim tarafından PAÜ Hastanesi’nde “Retrograd İntrarenal Ccerrahi” (RIRC) kursu düzenlendi. Kurs Avrupa Üroteknoloji Okulu (ESUT) şemsiyesi altında Uluslararası Laparoskopi ve Robotik Cerrahi Derneği (IRLS) ile işbirliği içinde gerçekleştirildi. Kursa,  PAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semin Fenkçi, Türkiye’nin pek çok ilinden konunun uzmanı bilim adamları, Denizli’den ve çevre illerden eğitim almak üzere veya toplantıyı izlemek üzere üroloji uzmanları katıldı.

“ULUSLARARASI ÜROLOJİ CAMİASINDA KABUL EDİLEN BİR MERKEZ”
PAÜ Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Levent Tuncay, ESUT bünyesinde yurt içi ve dışı pek çok klinikte benzer kurslarda eğitici olarak görev yaptığını ancak kursun PAÜ’de ilk defa yapılmasından büyük mutluluk ve gurur duyduğunu belirtti. Dr.Tuncay, ESUT kursu yapabilmesi için gerekli alt yapı, cihazlar ve akademik gücün Denizli’de mevcut olduğunu söyleyerek, PAÜ Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nın uluslararası Üroloji camiasında kabul edilen bir merkez olduğunu belirtti. Başhekim Prof. Dr. İbrahim Türkçüer, hastanenin her türlü yenilikleri desteklediğini ve bu kursun düzenlenmesinde emeği geçen tüm Üroloji Anabilim Dalı ve teknik ekibe teşekkür ettiğini dile getirdi.

HABER MERKEZİ

 

                  

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER