PAÜ'DE EKONOMİ KONUŞULACAK

PAÜ'DE EKONOMİ KONUŞULACAK

Pamukkale Üniversitesi Genç Ekonomistler Topluluğu tarafından, 28 Kasım ve 12 Aralık tarihlerinde 2 önemli konferans gerçekleştirilecek. Konferanslar kapsamında Ekonominin duayen yazarları ve akademisyenleri Denizli’ye gelerek; Türkiye ekonomisi ve Nanoteknoloji konularını değerlendirecek.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı Genç Ekonomistler Topluluğu, önemli 2 etkinliğe ev sahipliği yapacak. Etkinliklerden ilki; 28 Kasım Salı günü, saat 13:00’da, PAÜ İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. ‘Akademi Zirvesi 2’ adını taşıyan ve İktisat ve Toplum Dergisi Editörü Prof. Dr. Ömer Faruk Çolak moderatörlüğünde gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında; İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Profesörü Dr. Asaf Savaş Akat ve Dünya Gazetesi Yazarı Osman Arolat konferansta konuşmacı olarak yer alacak. Alanında uzman kişiler ‘Türkiye ekonomisi’ konusunda değerlendirmelerde bulunacak.  İkinci etkinlik; 12 Aralık’ta PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde, 13:00 ve 17:00 saatleri arasında düzenlenecek. ‘Bilim ve Ekonomi’ adı altında gerçekleşecek konferansta; ‘Nanoteknoloji ve Endüstri 4.0’ konuları ele alınacak.  Konferans; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Serdar Sayan moderatörlüğünde, Sabancı Üniversitesi Danışman Dr. Volkan Özgüz, BOSCH Endüstri 4.0 Proje Koordinatörü Murat Kurtlar ve Teknoloji ve İnsan Kolejleri (TİNK) Kurucusu Zeynep Dereli’nin katılımıyla gerçekleşecek.

“KONFERANSLARI SAKIN KAÇIRMAYIN”
Etkinlikler hakkında konuşan Genç Ekonomistler Topluluğu Başkanı, İngilizce İktisat Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Doğukan Günay; “Topluluk olarak üniversitemizde ekonominin aktif olarak konuşulmasını amaçlıyoruz. Yeni gelişmeleri kaçırmadan, ekonomiye dair bilgilenmeyi hedefliyoruz. Başta Pamukkale Üniversitesi öğrencileri olmak üzere, konuya ilgi duyan herkesi konferanslarımıza bekliyoruz. Bu iki önemli konferansı kaçırmamalarını tavsiye ediyorum” dedi.

“DENİZLİ’DE BÜYÜK SES GETİRECEK BİR ETKİNLİK PLANIMIZ VAR”
Toplulukları  hakkında bilgiler aktaran ve Denizli’de büyük ses getirecek yeni bir etkinlik planları olduğunu vurgulayan Başkan Günay; “Genç Ekonomistler Topluluğu 2014 yılında kuruldu. Kurulduğumuzda sadece 20 üyemiz vardı. Şuan 600 üyeye sahibiz. Oluşturduğumuz etkinlikler kapsamında, makalelerimizle gittiğimiz okullardan çeşitli ödüllerle döndük. Türkiye’nin ilk öğrenci temelli multidisipliner bir dergi çıkarmaktan da gurur duyuyoruz. Topluluk olarak okulumuzu gururlandırmaya devam ediyoruz. Bu anlamda Denizli’de büyük ses getirecek bir etkinlik planımız var. İkinci dönemde gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. İçeriği sürpriz olsun. Büyük bir kongre oluşturmayı planlıyoruz. Katkılarından dolayı şimdiden Denizli Valiliğimize, Büyükşehir Belediyemize, Pamukkale Üniversitemize ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221