PAÜ’de Her Gülümseme Bir Umut projesi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (MYO) Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri, ‘Her Gülümseme Bir Umut’ projesiyle hasta çocukların hayallerini gerçekleştiriyor.

PAÜ’de Her Gülümseme Bir Umut projesi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (MYO) Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri, ‘Her Gülümseme Bir Umut’ projesini hayata geçirdi. PAÜ Hastaneleri Poliklinikler binasında bulunan, çocukların el yazılarıyla istek ve hayallerinin yazılı olduğu zarfları dilek ağacından alan doktor, hastane personeli, hasta, hasta yakınları ve ziyaretçiler hediyeleri alıp çocuklara ulaştırılmak üzere stant görevlisi öğrencilere teslim ediyorlar. ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında, Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Dilek Uludağ Kodal tarafından yürütülen ve Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri İrem Öztürk, Nazire Çelikkol, Dilara Akad’ın çabaları ve katkılarıyla organize edilen proje, yoğun ilgi üzerine yeni yılın ilk ayında da çocukların hayallerini gerçekleştirmeye devam edecek.

“YAKLAŞIK 100 ÇOCUĞUN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Hastanede tedavisi süren çocukların yüzlerini gülümsetebilmek için bu projeyi geliştirdiklerini belirten Öğretim Görevlisi Kodal, bu kapsamda tedavi gören çocukların hayallerini küçük kağıtlara yazıp minik zarflara koyarak dilek ağacına astıklarını, zarfı alanların da bu dilekleri gerçekleştirdiklerini belirtti. 100’den fazla çocuğun hayalini gerçekleştirdiklerini ifade eden Öğretim Görevlisi Kodal, daha fazla çocuğun yüzünü gülümsetebilmeyi kendilerine hedef olarak belirlediklerini vurguladı.

“AMAÇ; ÇOCUKLARIN KALPLERİNE DOKUNMAK”

Projeyle çocukların kalplerine dokunabilmeyi amaçladıklarını belirten Denizli Sağlık Hizmetleri MYO Md. Prof. Dr. Hülya Çetin, hasta çocukların hastane ortamından bir nebze olsun uzaklaşmalarını ve yeni yıla hayalleri gerçekleşmiş girmelerinin mutluluk verici olduğunu kaydetti. Denizli Sağlık Hizmetleri MYO Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özlem Körükçü, “Hastanede yatan çocukların bu dönemlerinde psikolojik olarak destek vermek amacıyla Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerimiz, onların yaş ve gelişim dönem özelliklerini göz önüne alarak zaman zaman programlar düzenlemekte ve etkinlikler gerçekleştirmektedirler. Bu etkinlikler sonucunda ‘Her Gülümseme, Bir Umut’ adlı projeleriyle, istedikleri dileklerini toplayarak, karşılanmasını sağlamışlardır. Bu gönüllü etkinlikte, özverili çalışmalarından dolayı, katkı sunan ve destek veren tüm öğrencileri ve hocalarını yürekten kutluyorum” dedi.

“HASTANE DIŞINDAN GELEN PROJE MEMNUNİYET VERİCİ”

Hastanelerinde tedavi gören çocukların morale ve motivasyona olan ihtiyaçlarını karşılamak için zaman zaman çalışmalar yaptıklarını ama hastane dışından gelen bu projenin memnuniyet verici olduğunu belirten PAÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Tükçüer, bu tür sosyal sorumluluk projelerinin yaygınlaşması temennisinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER