PAÜ’de “HES Kodu” uygulaması başladı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kamu kurum ve kuruluşlarına vatandaşların ‘HES Kodu’ sorgulanarak alınması kararını, uygulamaya başladı.

PAÜ’de “HES Kodu” uygulaması başladı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun, korona virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında aldığı kamu kurum ve kuruluşlarına vatandaşların “HES Kodu” sorgulanarak alınması kararını, akademik ve idari tüm birimlerinde uygulamaya başladı. Karar kapsamında vatandaşlar ve sınava girecek adaylar, bundan böyle PAÜ Kınıklı Merkez Yerleşkesi’nde bulunan binalara yapılan ateş ölçümlerinin yanında HES Kodu sorgulaması yapılarak alınacak.

Öte yandan Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı “kamu kurum ve kuruluşlara vatandaşların “HES Kodu” sorgulanarak alınması kararı kapsamında; 21-22 Eylül 2020 tarihlerinden yapılan Lisansüstü Giriş Sınavı’na adaylar HES Kodu sorgulanarak alındı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan PAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, şunları dile getirdi: “Yaklaşık 6 aydır hükümetimizin aldığı tedbirler ve sağlık çalışanlarımızın özverili çalışmaları ile tüm dünyada olduğu gibi ülkemizin mücadele içinde olduğu korona virüs (Kovid-19) salgınından bir an önce kurtulmak adına PAÜ Yönetimi olarak bizler de yoğun çaba içerisindeyiz. Hayatın her alanında olduğu gibi eğitim alanında da normal yaşantımıza bir an önce dönebilmek ve yerleşkelerimizde öğrencilerimizle en kısa sürede bir araya gelebilmek için sosyal hayatımızda tedbirlerin elden bırakılmaması son derece önemlidir. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinden bir an önce kurtulmayı dilerken, fakültelerimiz ve yerleşkemizin öğrencilerimizle en kısa zamanda yeniden buluşabilmesini temenni eder, sağlıklı günler dilerim.”

HES KODU NASIL ALINIR?

Akıllı telefonlardan “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden “HES Kodu İşlemleri” bölümüne girilerek HES Kodu oluşturulabilmekte. Aynı zamanda kısa mesaj yolu ile mesaj bölümüne HES yazıp aralarında birer boşluk bırakılarak; T.C. Kimlik No, kimlik kartının ön yüzündeki seri numarasının son 4 hanesi ve “Paylaşım Süresi” gün sayısı olarak yazılıp 2023’e mesaj gönderilerek de alınabiliyor. E-Devlet üzerinden de “HES Kodu Üretme ve Listeleme” seçeneği seçilip “Yeni HES Kodu” butonuna tıklanarak HES Kodu almak da mümkün.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER