PAÜ’DE İYİLİK PROTOKOLÜ

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ve Denizli Down Sendromu Derneği arasında iş birliği amaçlı protokol imzalandı. İmza töreni öncesi Rektörlük makamına oturan down sendromlu Mehmet Arda Öztürk (8), herkesi gülümsetti.

PAÜ’DE İYİLİK PROTOKOLÜ

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ve Denizli Down Sendromu Derneği, karşılıklı iş birliğinin geliştirilmesi için protokol imzaladı.  Rektörlük’te yapılan protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru, Denizli Down Sendromu Derneği Başkanı Hayrettin Çakmak, Dernek Başkan Yardımcısı Yücel Çakmak, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Leyla Mucan ve Atike Öztürk katıldı. Protokol imza töreni öncesinde konuklarını ağırlayan Prof. Dr. Bağ, down sendromlu Mehmet Arda Öztürk, Mehmet Akif Mucan ve PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Hakan Çakmak ile özel olarak ilgilendi. Minik Mehmet Arda ve Mehmet Akif’ten çiçeğini alan Rektör Bağ, çocuklara teşekkür etti. Sohbet sırasında Prof. Dr. Bağ’ın makamına oturan Mehmet Arda ise herkesi gülümsetti. Ardından Prof. Dr. Bağ ile Başkan Çakmak tarafından protokol imzalandı.

“ÖZEL ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN PROJELER GELİŞTİRİYORUZ”

Protokol töreninde konuşan Prof. Dr. Bağ, özel öğrenciler için önemli projeler geliştirdiklerini ifade etti. Rektör Bağ, “Özel Eğitim Bölümü’nü açarak bu sene oraya öğrenci aldık. Bundan sonra da inşallah özel öğrencilerimiz için çok güzel projeler gerçekleştireceğiz. Bizim de önceliğimiz projelerimiz arasında olan Engelsiz PAÜ Akademisini de hayata geçirdiğimizde o zaman daha sistematik ve daha kurumsal bir şekilde de yürütülecek. Biz altyapı çalışmalarını hazırlamaya başladık onlar bunun birer altyapısıdır” diye konuştu.

“ÜNİVERSİTEMİZDEN HEP DESTEK GÖRÜYORUZ”

PAÜ’den önemli destekler aldıklarını belirten Başkan Çakmak, “Pamukkale Üniversitesi bu şehir için çok önemli. Sadece bizler, dernekler için değil tüm ailelerimiz, sanayicilerimiz ve herkes için çok değerli. Biz Pamukkale Üniversitesi’nde bugüne kadar sizlerden büyük destek gördük. Gönüllü öğrencilerimiz olsun, akademisyenlerimiz olsun hepinizden destek aldık. Bu anlamda bu protokolü de çok önemsiyoruz” dedi. Protokol kapsamında Üniversite; down sendromuna karşı farkındalığı artırmak, down sendromlu çocuklar ile ailelerin eğitimlerinde ve fizik tedavi ihtiyaçlarında, down sendromlu çocuklar ile ailelerinin üniversite öğrencileriyle buluşturulması konularında destek verecek. Ayrıca protokolle birlikte down sendomlu çocuklara ve ailelerine yönelik projeler de geliştirilecek.

HATİCE DEMİR​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER