PAÜ'DE; 'ÖĞRENCİLER SORDU MEZUNLAR CEVAPLADI' ETKİNLİĞİ

PAÜ'DE; 'ÖĞRENCİLER SORDU MEZUNLAR CEVAPLADI' ETKİNLİĞİ

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunları ve öğrencileri “Öğrenciler Soruyor Mezunlar Cevaplıyor -  Kariyer Basamaklarını Tırmanırken” etkinliği kapsamında Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda bir araya geldi. Öğrenciler mezuniyet sonrasına ilişkin merak ettiklerini mezunlara sordu.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunları ve öğrencileri “Öğrenciler Soruyor Mezunlar Cevaplıyor -  Kariyer Basamaklarını Tırmanırken” etkinliği kapsamında bir araya geldi. Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan etkinliği, PAÜ’nin ilk dönem mezunlarından olan Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Öğretim üyesi Prof. Dr. Cemal Meran yönetirken, eski mezunlar; Türk Tesisat Mühendisleri Derneği Denizli Temsilcisi Fatih Yaşa, Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş, Gökhan Tekstil Makine Enerji Genel Şefi İlker Bitişyılmaz, Güçsan Enerji ortaklarından Oktay Zeybekoğlu ve Dentaş Kağıt Pazarlama Sorumlusu Rumeysa Öz konuşmacı olarak katıldı.

“MESLEĞE SAYGI, İNSANA DEĞER”
Konuşmacıların kendi iş hayatlarındaki tecrübelerden yola çıkarak, başarılı olmanın yollarını paylaştıkları etkinlikte Türk Tesisat Mühendisleri Derneği Denizli Temsilcisi Fatih Yaşa; kariyer yolculuğunda başarılı olmak için, mesleğe saygı, insanlara değer verme, okulun dışında teknolojiye yönelik kendini geliştirme, işe farklı bakış ve iyi analizin yanında verilecek mühendislik hizmetinin değerinin altında yapılmaması gerektiği şeklinde ifade etti.

“KENDİNİZE GÜVENİN”
Başarılı olmanın sırrının öncelikli olarak kişinin kendisine güvenmesinden geçtiğini ifade eden Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş, “Mühendislik alanında ilerlemek için odaya kapanmayın, gelişime açık olun, bir yabancı dili iyi bir şekilde öğrenin, özellikle de buhar ve  iş güvenliği konusunda bilgili olun” dedi.

“YABANCI DİL ÖĞRENİN”
Henüz iki yıl önce PAÜ Mühendislik Fakültesinden mezun olan Dentaş Kağıt Pazarlama Sorumlusu Rumeysa Öz, başarı için kişinin öncelikle ne istediğine karar vermesi gerektiğini  belirterek; “İş arama sürecinde mülakatlarda en az bir yabancı dili iyi bilmenin, iyi bir iş bulabilmek için zorunlu olduğunu gördüm, bu sebeple de yaklaşık 1 yıl yurtdışında dil eğitimi aldıktan sonra daha başarılı olacağımı düşündüğüm pazarlama konusunda çalışmaya başladım” diye konuştu.

“EKSİKLERİNİZİ TAMAMLAYIN”
Denizli’nin önde gelen tekstil firmalarından birinde üst kademelerde çalıştığını belirte Gökhan Tekstil Makine Enerji Genel Şefi İlker Bitişyılmaz, “Bu noktada olabilmek için sürekli eksiklerimi tamamladım. Mesai saatleri dışında da kendimi geliştirebilmek için çalışmaya devam ettim” şeklinde konuştu.

“ARAYAN DEĞİL, ARANILAN ELEMAN OLUN”
Başarının, arayan değil aranan eleman olmaktan geçtiğini ifade ede Güçsan Enerji ortaklarından Oktay Zeybekoğlu, “Kendinize güvenin, moralinizi yüksek tutun, asla pes etmeyin ve bir işi en temelden öğrenin” dedi.  Sunumların ardından, öğrencilerden gelen sorular yanıtlanırken, etkinliğin sonunda Makine Mühendisliği Topluluğu tarafından katılımcılara teşekkür belgeleri takdim edildi.

HABER MERKEZİ

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER