PAÜ'DE TEMATİK KIŞ KAMPI BAŞLADI

PAÜ'DE TEMATİK KIŞ KAMPI BAŞLADI

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından organize edilen; Aksaray, Artvin, Batman, Bilecik, Kayseri, Kocaeli ve Muş'dan gelen 150 öğrencinin katıldığı ‘Tematik kış kampları’ başladı.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından "Tematik kış kampları" adı altında Denizli'de 5 gün boyunca gerçekleştirilecek olan ‘İnsan ve Toplum Kampı’ Pamukkale Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen açılış töreniyle start aldı. Törene; Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Denizli İl Müdürü Mustafa Sabri Ak, Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sinan Canan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Denizli İl Müdürü Mustafa Sabri Ak, etkinliğin 5 gün devam edeceğini söyledi. Yurtlarda kalan öğrencilerin ders dışı zamanlarını verimli şekilde değerlendirmesi için etkinliklerin yapıldığını belirten Ak," Uzun bir bekleyişin ardından siz değerli misafirlerimizi Denizli'de 5 gün boyunca ağırlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Burada birçok faaliyet düzenlenecek. Birbirinden değerli hocalarımız sizlere seminerler verecek. Sizde hocalarımıza merak ettiğiniz soruları sorma fırsatı yakalayacaksınız” dedi. Düzenlenecek olan seminerlerden sonra öğrencilerin bilgi yarışmasına tabi tutulacağını belirten Ak, başarılı olanlara ise plaket takdimi yapılacağını kaydetti.

KAMP 5 GÜN SÜRECEK
Konuşmaların ardından Prof. Dr. Sinan Canan tarafından "Modern Dünyada Değişen Beynimiz" isimli seminer düzenlendi. Aksaray, Artvin, Batman, Bilecik, Kayseri, Kocaeli ve Muş'dan gelen 150 öğrencinin katılacağı kampta; çok sayıda uzman ve akademisyenin katılımı ile öğrencilere, akademik seminerlerin yanı sıra, Denizli'nin tarihi ve kültürel mekanları da tanıtılarak, sportif faaliyetler düzenlenecek. Etkinlik, 5 gün boyunca devam edecek.

 

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER