PAÜ’DE ‘YENİ NESİL OTONOM ÜRÜNLER’ SERGİLENDİ

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerine mekanik, elektrik-elektronik ve otomasyon bilgilerini pratiğe aktarmalarına olanak sunan, tasarımı ve montajı yine öğrenciler tarafından gerçekleştirilen projeler, sergilendi.

PAÜ’DE ‘YENİ NESİL OTONOM ÜRÜNLER’ SERGİLENDİ

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü; öğrencilerine mekanik, elektrik-elektronik ve otomasyon bilgilerini pratiğe aktarmalarına olanak sunan, tasarımı ve montajı yine öğrenciler tarafından gerçekleştirilen projeler, sergilendi.

Teknoloji Fakültesi Fuaye Alanı’nda düzenlenen ve aralarında bilgisayar kontrollü kesim cihazları, otomatik soğutma makinaları, 3D yazıcı ve robot kolların da yer aldığı sergide; yaklaşık 25 proje yer aldı. Serginin açılışına; Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru ve Prof. Dr. Osman Çiftçi, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aydın, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Sergide projeleri tek tek inceleyen Rektör Prof. Dr. Bağ, öğrencilerle sohbet ederek tasarladıkları cihazlar hakkında bilgi aldı. Hayal ettiklerini tasarıma dönüştüren öğrencileri tebrik eden Rektör Bağ, üniversite yönetimi olarak öğrencilerin projelerini bir ileri aşamaya taşımaları adına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ellerinden gelen desteği vereceklerini açıkladı.

GAMZE ŞAFAK

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER