PAÜ’lü genç iletişimciler Pınar Koç ile buluştu

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İletişim Fakültesi, öğrencilerini sektör temsilcileri ile buluşturmaya devam ediyor. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü tarafından ikincisi düzenlenen ‘Halkla İlişkiler Söyleşileri’ etkinliğinde, Denizli’de faaliyette bulunan özel bir kurum olan Bemar Kariyer & British Town Dil Okulları Şubeler Müdürü Koordinatörü Pınar Koç konuk oldu.

PAÜ’lü genç iletişimciler Pınar Koç ile buluştu

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İletişim Fakültesi, öğrencilerini sektör temsilcileri ile buluşturmaya devam ediyor. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü tarafından ‘Halkla İlişkiler Söyleşileri’nin ikincisi yapıldı. ‘Eğitimde Kurumsal İletişim’ konulu etkinlik; PAÜ İletişim Fakültesi Hierapolis Konferans Salonunda Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Başkanı Doç. Dr. Eylin Aktaş’ın açılış konuşmasıyla başladı. Bemar Kariyer & British Town Dil Okulları Şubeler Müdürü Koordinatörü Pınar Koç’un iş hayatındaki deneyimlerini paylaştığı söyleşi öğrenciler tarafından dikkatle takip edildi. Söyleşiye zaman zaman öğretim elemanları ve öğrenciler de sektöre dair soruları ile katılım sağladı.

“İŞ, SİZİN AYAĞINIZA DEĞİL; SİZ, İŞİN AYAĞINA GİDECEKSİNİZ”

Koç, eğitimde kurumsal iletişim uygulamalarına dair olarak, aktif olarak yönetiminde bulunduğu kurumdan örneklerle güncel bilgiler aktardı. Öğrencilere iş yaşamına dair uyarılarda da bulunan Koç, “iş sizin ayağınıza değil, siz işin ayağına gideceksiniz” diyerek öğrencilere gelecekteki kariyerleri için nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini anlattı. Halkla ilişkiler alanında kariyer yapmak için yabancı dil bilgisinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Pınar Koç, kurum bünyesindeki eğitim faaliyetleri hakkında da paylaşımlarda bulundu. Etkinlik öğrencilerin sorularının yanıtlanmasıyla son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211