PAÜ’LÜ ÖĞRENCİLER TURİZMİ UZMANINDAN ÖĞRENDİ

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Turizm Fakültesi öğrencileri, turizm sektörünün uzmanları ile bir araya geldi. Turizm Fakültesi’nde yapılan söyleşide Paloma Hotel yöneticileri, tecrübelerini öğrencilere aktardı.

PAÜ’LÜ ÖĞRENCİLER TURİZMİ UZMANINDAN ÖĞRENDİ

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü öğrencilerinin proje ödevi kapsamında gerçekleştirdiği söyleşinin konukları; Paloma Hoteller Koordinatörü Uluc Ali Yenerler, İnsan Kaynakları Müdürü Ercan Malkoç, Paloma Pasha İnsan Kaynakları Müdürü Ezgi Bal ve Sous Chef Özlem Akgüneş oldu. Söyleşide öğrencilerle tecrübelerini paylaşan Paloma Hoteller Koordinatörü Uluc Ali Yenerler, onlara tavsiyelerde bulundu.

Turizm sektöründe devamlılığın önem arz ettiğini kaydeden Yenerler, “Turizm sektörü zorlayarak değil, severek ve isteyerek yapılması gerekir. Çünkü bu sektörde çalışmak, ekip işidir. İnsanları ve yaptığınız işi seviyorsanız oldukça eğlenceli bir sektör. Turizm; olan pozisyonu ilerletmek, eğlence ve eğitim göz önüne alınırsa gelecek vaat eden bir sektördür. Turizmde çalışmayı uzun dönem için planlıyorsanız devam edin. Çünkü bu sektörde devamlılık önemli. Özgeçmişlerinizde kısa dönemli tecrübelerinizi bahsetmek yerine sadece uzun dönemli tecrübelerinizden bahsedin. Seçeceğiniz pozisyonda yapacağınız iş ve bu işe uygunluğunuz çok önemli” diye konuştu.

DUBAİ STAJ İÇİN ÇOK UYGUN

Yurtdışı kariyeri ile ilgili de görüşlerine yer veren Yenerler, “Yurt dışı kariyeri için bu sektörde Kanada ve Avustralya şu an çok olanak sağlayan ülkeler. İngiltere kapalı durumda, Avrupa’da ilerlemek kolay ama akrabalarınız yoksa zor. Dubai 2020’ye kadar iyi bir fırsat. Fakat sonrasında balon gibi patlayacak. Özellikle staj için Dubai çok uygun. Singapur; dil bilgi ihtiyacı çok yüksek. Dubai’de hala şeriat kanunları geçerli. Kanunlara göre ‘ehil olmayan kalamaz’ deniyor fakat kalıyorlar. Eğer polis fark ederse hapis cezası var. Alkol ruhsatı veriliyor ancak alkol içmek yasak. Bazı sosyal ağlar bloklu, görüntülü konuşma sadece belirli siteler üzerinden yapılıyor” dedi. Yoğun bir ilginin olduğu söyleşi, soru-cevap bölümünün ardından sonra erdi.

HATİCE DEMİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER