PAÜ'LÜ ÖĞRENCİLERDEN 'METERYAL SERGİSİ'

PAÜ'LÜ ÖĞRENCİLERDEN 'METERYAL SERGİSİ'

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen ‘Materyal Sergisi’, katılımcılar ve ilköğretim öğrencileri tarafından büyük ilgi gördü.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi öğrencileri tarafından ‘Materyal Sergisi’ düzenlendi. Fakültesinin Fuaye Alanı, birinci ve ikinci katlarda düzenlenen serginin açılışına; Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdinç Duru başta olmak üzere çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Açılışta konuşan Prof. Dr. Erdinç Duru, serginin en önemli noktasının öğrenciler ve öğretmen adaylarını bir araya getirdiği bir platform olduğunu ifade ederken; serginin hazırlanmasında emeği geçen tüm akademisyenlere ve öğrencilere hazırladıkları çalışmalarından dolayı teşekkürlerini sundu. Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı Dersi kapsamında öğrencilerin hazırladığı çalışmalardan oluşan sergi hakkında bilgi veren Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Sınıf Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Emel Sarıtaş, okul öncesinden ilköğretim son sınıfa kadar bütün derslere ait farklı konulardan oluşan ve 4-15 yaş aralığındaki çocuklara somuttan soyuta ilkesiyle eğitim verilmesi amaçlanarak hazırlanan çalışmalardan oluştuğunu belirtti.


Müzik Eğitimi Dersi kapsamında sergide yer alan çalışmalar hakkında bilgi veren Temel Eğitim Sınıf Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Esin Turan Güllaç, ilkokul öğretmen adayının müzik dersinin işleyişine yönelik, somuttan soyuta, basitten karmaşığa, öğretirken eğlendiren uygulamaların yer aldığı müziğe ilişkin materyal çalışmaların olduğunu söyledi. Serginin amacının eğitimi desteklemek, eğitimde somuttan soyuta giden süreci anlamak, kavramlar arasında doğru ilişki kurmak olduğunu söyleyen Resim-İş Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Bekir İnce, hazırlanan sergide Resim-İş Bölümü öğrencileri ve öğretmen adaylarının eser analizlerine yönelik, kavram haritası yönteminden yararlanarak eserin alt metnini görselleştirebilmek adına hazırladığı çalışmaların da yer aldığını ifade etti. 

 

HABER MERKEZİ

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER