PAÜ'YE OKUL ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

PAÜ'YE OKUL ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Antalya’nın Manavgat İlçesi Hatice Sezer Anadolu Lisesi’nde eğitim gören 90 kişilik öğrenci kafilesi rehber öğretmenleri eşliğinde Pamukkale Üniversitesi’ni (PAÜ) ziyaret etti.

Türkiye'nin ve Denizli’nin farklı bölgelerinden gelen lise öğrencileri, üniversite atmosferini yerinde yaşamak ve bilgi edinmek için Pamukkale Üniversitesi’ni (PAÜ) ziyaret etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Antalya’nın Manavgat İlçesi Hatice Sezer Anadolu Lisesi’nden 90 kişilik öğretmen ve öğrenci kafilesi PAÜ’yü ziyaret etti. Üniversite hazırlık aşamasındaki öğrencilere tercihlerinde yardımcı olabilmek ve PAÜ’yü daha iyi tanımalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen gezi programında öğrenciler, üniversitedeki eğitim ve araştırma faaliyetleri hakkında bilgilendirildiler.

ÖĞRETİM ELEMANLARI PAÜ HAKKINDA BİLGİ VERDİ
PAÜ Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’nin organize ettiği ziyaret, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından Merkez Yemekhane’de, konuk öğrencilere öğle yemeği ikramı ile başladı. Öğle yemeğinin ardından kampüs alanındaki birimleri gezen kafileye, sırasıyla Diş Hekimliği, İktisadi-İdari Bilimler ve Mühendislik Fakültesi salon ve laboratuvarlarında öğretim elemanları tarafından bilgi verildi.

110 OKULDAN 7 BİNE YAKIN ÖĞRENCİ ZİYARET ETTİ
Gezi ile birlikte öğrenciler, hem moral depoladı hem de üniversite hayatını yakından tanıma fırsatını yakaladı. Kampüs içindeki birimleri gezen öğrenciler PAÜ’nün tarihi, eğitimi, öğrencilere sunduğu imkanlar, sosyal ve kültürel faaliyetler, yurt-burs olanakları ve branşlarıyla ilgili bilgiler edindi. Gezi sonrası hatıra fotoğrafı çektiren öğretmen ve öğrenciler, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek PAÜ’ye hayran kaldıklarını söylediler. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Mart ayı itibariyle PAÜ’yü Denizli ve Türkiye genelinde diğer illerden 110 okuldan 7 bine yakın öğrenci ziyaret etti.

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER