Pedallar sağlıklı yaşam için çevrildi

Yeşilay ve Bisikletliler Derneği işbirliğinde Türkiye’nin 50 kentinde düzenlenen 9. Yeşilay Bisiklet Turu Denizli’de de yapıldı. Adalet Parkı meydanında buluşan bisiklet severlerin yoğun ilgi gösterdiği tur ile bağımlılıklardan uzak sağlıklı bir yaşam için farkındalık oluşturuldu.

Pedallar sağlıklı yaşam için çevrildi

Yeşilay’ın geleneksel olarak düzenlediği bisiklet turu kapsamında Türkiye’nin 50 şehriyle birlikte Denizli’de de pedallar sağlıklı yaşam için çevrildi.

Adalet Parkı meydanında buluşan bisiklet severlerin yoğun ilgi gösterdiği tur ile bağımlılıklardan uzak sağlıklı bir yaşam için farkındalık oluşturuldu.

Yeşilay ve Bisikletliler Derneği işbirliği Türkiye’nin her yanında düzenlenen 9. Yeşilay Bisiklet Turu öncesinde konuşma yapan Yeşilay Denizli Şube Başkanı Bünyamin Yakar, “Yeşilay olarak, bağımlılıklardan uzak sağlıklı bir yaşam için birçok etkinlikler düzenliyoruz. Bisiklet Turu her yıl, bir önceki yıla göre daha büyük ilgi görüyor. Bisiklet yediden yetmişe herkese hitap eden bir spor. Gençlerin yanı sıra, çocuklar ve kadınlar ve yaşlıların katılımı bizi oldukça memnun ediyor. Turumuza katılan ve sağlıklı yaşam mesajımıza ortak olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Yakar, önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin 81 ilinde Yeşilay Bisiklet Turunun düzenlenmesini hedeflediklerini belirtti. Adalet Parkı Meydanı’nda başlayan Bisiklet Turu, Albayrak Meydanı, Şehit Öğretmen Yusuf Batur Caddesi, MKM Kavşağı istikametini takip ederek; yine Adalet Parkı Meydanı’nda sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER