PEHLİVANLAR 5’İNCİ KEZ ÇAMELİ’DE ER MEYDANINA ÇIKACAK

Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin seçkin pehlivanları, Çameli Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan geleneksel Hasan Şahin Yağlı Güreşleri’nde kapışacak.

Çameli Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan geleneksel Hasan Şahin Yağlı Güreşleri, 22 Eylül Cumartesi Günü yapılacak. Çameli İlçesi İmamlar Mahallesi Sarayyıkığı Mevkii’nde yapılması beklenen etkinlikte, Kırkpınar'ın seçkin pehlivanlarının katılacağı bekleniyor. Güreşlerin, her sene olduğu gibi çekişmeli mücadeleyle sahne olacak. 22 Eylül 2018 günü saat 10.00 başlayacak olan 5.Hasan Şahin Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne ev sahipliği yapan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “Güreşler, ata sporumuz olması nedeniyle oldukça önemli. Türk sporu güreşin gelecek nesillere aktarılması için Çameli Belediyesi, Çameli Kaymakamlığı ve Güreş Federasyonu Geleneksel olarak her yıl düzenliyoruz. 5’inci Hasan Şahin Yağlı Pehlivan Güreşleri, 4 kategoride toplam 300 pehlivanın katılımıyla gerçekleşecek. Güreşlerimize 8 hakem heyeti görev yapacak. Tüm güreş severleri, yoğun iş stresinden yorulan ve eğlenceli zaman geçirmek isteyen bütün vatandaşlarımızın istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde hazırlıklarımızı tamamladık” dedi.

MİLLİ GÜREŞÇİMİZİ VE DÜNYA ŞAMPİYONUMUZU RAHMETLE ANIYORUZ
Başkan Arslan şöyle devam etti: “Çameli’mizin efsane yağlı pehlivan güreşçimiz değerli büyüğümüz Milli Güreşçimiz İran ve ülkemizde Dünya Şampiyonsı’nda 2’inci olan Kara Hasan Lakaplı Hasan Şahin’in hatırasını yaşatmaya çalışıyoruz.  Onun adına düzenlediğimiz birlikte güzel ve keyifli bir hafta sonu geçirmek dileğiyle bütün vatandaşlarımızı 5.Geleneksel Hasan Şahin Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne davet ediyorum.”

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER