PEHLİVANLAR, ACIPAYAM’DA ER MEYDANINA ÇIKACAK

Acıpayam Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Yağlı Pehlivan Güreşleri, 24 Ağustos’ta Akalan Kavun-Karpuz Pazarı’nda gerçekleşecek. Kıran kırana geçecek müsabakaların akşamında ise; Acıpayam, Türk halk Müziği’nin sevilen sanatçısı Turgay Başyayla unutulmaz bir gece yaşayacak.

Acıpayam Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Yağlı Pehlivan Güreşleri, Akalan Kavun-Karpuz Pazarı’nda gerçekleşecek. 24 Ağustos Cuma günü saat 10.00’da yapılacak etkinlikte pehlivanlar, birbirileriyle kıran kırana mücadele edecek.

350 PEHLİVAN KATILACAK
Güreşler; Raşit Aysel, Faruk Akkoyun, Serhat Gökmen, Osman Aynur, Mustafa Kemal Karaboğa, Cengizhan Şimşek, Erkan Artan, Ertuğrul Dağdeviren, Furkan Durmuş Altın, Şahali Kurt, Mustafa Batu, Kaan Kaya, İsmail Erkal, Hasan Tuna, Süleyman Aykırı başta olmak üzere 350 pehlivan er meydanına çıkacak.

ACIPAYAMLILAR TURGAY BAŞYAYLA İLE COŞACAK
Müsabakaların akşamında ise; Acıpayam Cumhuriyet Meydanı’nda halk konseri düzenlenecek. Saat 21.00’de başlayacak etkinlikte; Sadi Cesuroğlu, Mansur Kaymak ve Türk halk Müziği’nin sevilen sanatçısı Turgay Başyayla sahne alacak. Acıpayamlılar, Kurban Bayramı’nın dördüncü günü unutulmaz bir gün ve gece yaşayacak.

“ACIPAYAM İKİ BAYRAMI BİRDEN YAŞAYACAK”
Konuyla ilgili açıklama yapan Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, "Bayramın dördüncüsü günü düzenleyeceğimiz etkinlikte gün içerisinde pehlivanlarımızın kıran kırana geçecek olan mğcadelesine tanık olacağız. Akşamında ise birbirinden değerli sanatçılarımızı ağırlayacağız. Sanatçılarımız, bayramda düzenlediğimiz bu etkinliklerle adeta iki bayramı bir arada yaşayacak. Denizlililer, Acıpayamlılar ve güreş severimizi 24 Ağustos Cuma Günü Akalan Er Meydanı’na ve Acıpayam cumhuriyet Meydanımıza bekliyoruz” dedi. 

GÜRKAN GÖK

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER