Pehlivanlar Merkezefendi’de er meydanına çıktı

Merkezefendi Belediyesi tarafından bu yıl ikinci kez organize edilen ‘Merkezefendi Yağlı Güreşleri’nde yaklaşık 600 güreşçi mücadele etti.

Pehlivanlar Merkezefendi’de er meydanına çıktı

Merkezefendi Belediyesi’nin ata sporu olan güreşe destek olmak ve sporseverlere heyecan dolu mücadeleleri seyretmek amacıyla ikinci kez düzenlediği Merkezefendi 2. Yağlı Güreşleri, Şemikler Spor Tesisi’nde yapıldı.

13 kategoride gün boyu devam eden müsabakalarda, 30’u başpehlivan olmak üzere toplamda 600 pehlivan mücadele etti. Yağlı güreşler birbirinden çekişmeli geçen müsabakalara sahne oldu. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’da güreşçilere başarılar diledi. Gelenekleri yaşatmaya devam edeceklerini ve çevre illerden de güreş severlerin geldiğini belirten Başkan Doğan, “Merkezefendimizde 2. Yağlı güreşlerimizi gerçekleştiriyoruz. Hep söylüyoruz, geleneklerimizi ve göreneklerimizi gelecek kuşaklara aktarmak istiyoruz. Maalesef gençlerimizin bazı geleneklerden haberi yok. Ata sporumuzu gençlerimize öğretmemiz gerekiyor, bunlar bizim gururumuz. İlkini geçen sene gerçekleştirdik ve bu yıl ikincisi büyük katılım, coşkuyla kutlanıyor. Sadece il geneli değil çevre illerden de katılım var. Sadece güreş değil bir festival ve şölen havasında da geçiyor. Denizli hemşehrilerimize biraz nefes aldırabildiysek bizim için ne mutlu. Spora desteğimiz 3 yıldır aralıksız devam ediyor. İlçemizde kalıcı olması için var gücümüzle çalışacağız” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER