Pehlivanlar pazar günü er meydanına çıkıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi işbirliği ile pazar günü gerçekleşecek olan ‘Denizli Yağlı Güreşleri’, Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi'nde gerçekleşecek. Saat 11.00’de başlayacak ve gün boyu devam edecek olan dev organizasyonda 43 başpehlivan ile birlikte 500 pehlivan madalya kazanmak için güreşecek.

Pehlivanlar pazar günü er meydanına çıkıyor

Bu yıl, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen ve güreşseverlerin sabırsızlıkla beklediği ‘Denizli Yağlı Güreşleri’, pazar günü Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi'nde gerçekleşecek. Saat 11.00’de başlayacak ve gün boyu devam edecek olan bu dev organizasyon için tüm hazırlıklar yapıldı. 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin bu yılki başpehlivanı Antalyalı Cengizhan Şimşek’in yanı sıra er meydanının ünlü isimleri İsmail Balaban, Ali Gürbüz, Orhan Okulu, Recep Kara, Fatih Atlı, Mehmet Yeşil Yeşil, Şaban Yılmaz, Osman Aynur ve Mustafa Taş’ın da aralarında bulunduğu 43 başpehlivan ile birlikte 500 pehlivan madalya kazanmak için güreşecek. 

BAŞPEHLİVANLARDAN DAVET

Denizli Yağlı Güreşleri’nde kıyasıya mücadele edecek olan başpehlivanlar, sosyal medya hesaplarından tüm güreş severleri Denizli’ye davet etti. Yaklaşık 7 yüzyıllık bir tarihe geçmişe sahip olan ata sporu yağlı güreşlerin günümüzdeki en önemli temsilcilerinden olan Kırkpınar’ın altın kemerli başpehlivanları, sosyal medya hesaplarından, Denizli’de gerçekleşecek olan güreşlerin heyecanını yaşadıklarını ifade ederek, her boyda birbirinden güzel kıyasıya mücadelenin yaşanacağı Denizli Yağlı Güreşleri’ne tüm güreşseverlere davette bulundular. Pazar günü Denizli Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi'nde ücretsiz gerçekleştirilecek ‘Denizli Yağlı Güreşleri’ öncesinde, başpehlivanlarla birlikte, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de dev organizasyonun heyecanını yaşadıklarını belirterek, tüm güreşseverleri büyük heyecana ortak olmaya davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER