PELİTLİBAĞ MAHALLE MECLİSİ KURULDU

PELİTLİBAĞ MAHALLE MECLİSİ KURULDU

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından mahalle ölçeğinde yönetim birimi oluşturarak, karar süreçlerine halkın katılımının sağlanması ve mahallenin ortak ihtiyaçlarının belirlenerek, mahallenin yaşam kalitesinin geliştirilmesi amacıyla başlatılan Benim Mahallem Projesi kapsamında Pelitlibağ Mahalle Meclisi kuruldu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından Benim Mahallem Projesi çerçevesinde hayata geçirilen ve şu ana kadar 11 mahallede tamamlanan Mahalle Meclisi Pelitlibağ'da da kuruldu. Pelitlibağ Mahalle Meclisi'nin tanıtım toplantısına Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Kent Konseyi Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Kent Konseyi’ni mahalle ölçeğinde tanıtmak istediklerini kaydeden Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci,”Her mahallede Kent Konseyi’nin temsilcileri olsun istiyoruz. Buna da Benim Mahallem adını verdik. Bizim Mahalle Meclisindeki hedefimiz, demokrasinin en kılcal damarlara kadar yerleşmesidir" dedi.

“MAHALLE MECLİSLERİNDE BAŞKANIMIZ MUHTARLAR OLACAK”
Değirmenci, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Mahallelerimizde size en yakın temsilcimiz muhtarımız. Mahalle meclislerinde başkanımız muhtarlar olacak. Sizlerin de muhtarlarımıza yardımcı olmanızı istiyoruz. Kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla, engellisiyle, çocuğuyla herkes bu mahallede alınan kararlarda söz sahibi olsun fikir beyan etsin, gelecekte Pelitlibağ daha güzel olsun ve bizden sonraki kuşaklar daha güzel bir Pelitlibağ’da yaşasın istiyoruz." 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211