PEV OKULLARI 25’İNCİ YILINA ‘MERHABA’ DEDİ

2018-2019 eğitim- öğretim yılının başlamasıyla birlikte, çeyrek asrı geride bırakan Özel PEV Okulları’nda ilk ders zili çaldı.

Denizli’nin en eski eğitim kurumlarından olan ve vakıf okulu olarak kar amacı gütmeyen Özel PEV Okulları, çeyrek asrı geride bırakarak, 25’inci yılına ‘merhaba’ dedi. 2018-2019 eğitim-öğretim yılına 11 Eylül’de oryantasyon eğitimleriyle başlayan anasınıfı ve birinci sınıfların ardından diğer öğrenciler için de ilk ders zili çaldı. Özel PEV Okulları’nın bahçesinde yeni dönem için açılış töreni düzenlendi. Törene; PEV Başkanı Prof. Dr. Hasan Kazdağlı, Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Mehmet Meder, Vakıf Üyeleri İsmail İylikci, Mesut Aygören, Necdet İlhan, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

“MUSTAFA KEMAL’İN GÖSTERDİĞİ HEDEFE HEP BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ”
Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Özel PEV Okulları Genel Müdürü Pınar Kaya, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştirdi. 25 yıllık bir deneyimi ve ilk günkü heyecanı bünyesinde barındıran bir kurum olduklarını vurgulayan Kaya; “Hep birlikte Mustafa Kemal’in açtığı yolda, gösterdiği hedefe doğru yürüyeceğiz” dedi.

“PEV, NİTELİKLİ İNSAN YETİŞTİRME KONUSUNDA OLDUKÇA ÖZVERİLİ”
Vakfın kuruluşundan bu yana çok sayıda akademik ve sosyal başarı elde ettiklerinin altını çizen PEV Başkanı Prof. Dr. Hasan Kazdağlı ise; “Denizli’nin en başarılı okulu Özel PEV Okulları’dır. Günümüz artık akıl çağı ve yapay zeka devri. Nitelikli insan gücü her dönemde aranan bir kavram. Özel PEV Okulları, nitelikli insan yetiştirme konusunda oldukça özverilidir. PEV eğitim kadrosuna olan güvenimiz tam. Velilerimize bizlere olan güvenleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“DENİZLİ’DEKİ İLKLERİ TEMSİL EDİYORUZ”
25’inci yıllarında yeni döneme başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten PEV Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Mehmet Meder; “Özel PEV Okulları olarak çeyrek asrı devirmiş bir okuluz. Eğitim ve sosyal başarılar anlamında Denizli’deki ilkleri temsil ediyoruz.  İnşallah bu yıl da çok başarılı bir yıl geçiririz. Öğrencilerimize ve tüm Denizli’deki öğrencilere başarılı bir yıl diliyorum. Bizim okulumuzda eğitim öğretim sisteminde her yıl yenilikler vardır.  Eğitim sektörü dinamik bir yapı. İstanbul’daki bu işin uzmanı arkadaşlar tarafından geliştirilen sistemleri bu yıl yeni bir sistem olarak takip edeceğiz. Bunu velilerimiz zaman içerisinde görecekler” diye konuştu.

İLK DERS ZİLİNİ MİNİK CEYLİN ÇALDI
Öğrenci ve öğretmenlerin heyecanlı bekleyişinin ardından birinci sınıf öğrencilerinden Ceylin Dobur, ilk ders zilini çaldı.  2018-2019 eğitim-öğretim yılına ‘merhaba’ diyen PEV ailesi, 25’inci yılında yeni bir eğitim yolculuğuna daha başlamış oldu.

PINAR ÇANKAYA-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2018, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER