PEV Okulları Ata’sını unutmadı!

PEV öğrencileri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 81’inci yıllında düzenledikleri anma etkinlikleriyle andı. PEV Konferans Salonu’nu hınca hınç dolduran öğrenci, öğretmen ve veliler sabah saatlerinde Ulu Önder Atatürk için bir araya geldi.

PEV Okulları Ata’sını unutmadı!

Ölümünün 81’inci yılında anılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; için düzenlenen etkinlik 9’u 5 geçe saygı duruşu bulunulması ve ardından söylenen İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra Özel PEV Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Kazdağlı; Atatürk’ün önemini anlattı.

“ÇOK ZOR OLAN BİRÇOK DEVRİMLERİ GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR”

“Çağdaş bireyler yetiştirmek adına her geçen gün daha fazla emek vermeye devam ediyoruz” diyen Prod. Dr. Kazdağlı, “ Atatürk yenilikçi ve ileriyi görebilen özellikleri yanı sıra çok büyük bir komutandır. Milleti ile birlikte ‘Ya İstiklal ya ölüm’ parolasıyla hareket ederek zaferin kazanılmasında en büyük pay sahibi olmuştur. Atatürk yapılması çok zor olan birçok devrimleri gerçekleştirmiştir. Onun Türk milletine en büyük armağanı; Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak olmuştur. Türk milletine çağ atlatmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin, Dünya ülkeleri arasında saygın bir yere gelmesini sağlamıştır. Bizler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emaneti olan Cumhuriyetine her zamanki gönülden sahi çıkarak kendisini ve eserlerini yaşatacağımızı kararlılıkla ifade ediyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Denizli Özel PEV Okulu öğretmenleri hazırladıkları tiyatro gösterisini sahneledi. Atatürk’ün eşiz yönlerini aktaran öğretmenlere; okulun müzik öğretmenleri de canlı performansla destek oldu. Yaklaşık bir saat süren anma etkinliği büyük beğeni toplarken, ekip uzun süre ayakta alkışlandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER