PEV Okulları’nda 23 Nisan coşkusu

Özel PEV Okulları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her yıl olduğu gibi bu yıl da coşku ve heyecan içinde kutladı.

PEV Okulları’nda 23 Nisan coşkusu

Dünyada çocuklara bayram armağan eden tek lider olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öğrencilere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Özel PEV Okulları’nda her yıl olduğu gibi bu yıl da coşku ve heyecan içinde kutlandı. PEV’li öğrenciler, hafta boyunca gerçekleştirilen farklı etkinliklerle öğrencilerine kendilerini özel ve önemli hissettirecek şekilde geçirdiler. 23 Nisan haftasının ilk gününden itibaren okul bahçesinde kurulan İngilizce, müzik, görsel sanatlar ve oyun atölyelerinde okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencileri hem eğlendiler hem de iş birliği içinde değişik oyunlar oynadılar.

Şenlik havasında geçen bir haftanın sonunda 19 Nisan Cuma Günü okul bahçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı gerçekleştirildi. Lise Bando Takımı’nın gösterisiyle başlayan tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Özel PEV Okulları İlkokul ve Ortaokul Müdürü Hilal Tortop, açılış konuşmasında çocuklara “Şüphe yok ki sizler, Mustafa Kemal Atatürk’ün umutla, güvenle sizlere hediye ettiği bu değere gereken önem ve kıymeti göstereceksiniz. Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu yarınlarda yaşamak dileğiyle…”şeklinde seslendi.

Törende okul öncesinden ortaokula kadar değişik kademelerden öğrenciler; dans, step, jimnastik, halk oyunları, eskrim gösterileriyle hünerlerini sergileme fırsatı buldular. 3. sınıf öğrencilerinin çocuk korosu ve ortaokul öğrencilerinin okul korosu ayrı ayrı sahne alıp dinleyenlerden büyük alkış aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER