PEV’den LGS şampiyonlarına plaket

Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) 500 tam puan alarak Türkiye birinciliğine ortak olan Özel PEV Okulları öğrencilerinden; Nehir Tokat, Türkü Su Köylü ve Berke Kaan Sarıtaş’a, okulda düzenlenen törenle plaket takdim edildi.

PEV’den LGS şampiyonlarına plaket

Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) sonuçları açıklandı. Denizli’de 26 öğrenci tüm soruları doğru şekilde yanıtlayarak, Türkiye birinciliğine ortak oldu.

Özel PEV Okulları öğrencilerinden Nehir Tokat, Türkü Su Köylü ve Berke Kaan Sarıtaş da 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldular.

2019 LGS Tercih Sonuçları’nın açıklanmasıyla birlikte; Nehir Tokat ve Türkü Su Köylü İstanbul Erkek Lisesi’ne ve Berke Kaan Sarıtaş Galatasaray Lisesi’ne yerleşti.

Türkiye birincisi PEV’li 3 öğrenci için plaket töreni düzenlendi. Törene; PEV Başkanı Prof. Dr. Hasan Kazdağlı, Özel PEV Okulları Genel Müdürü Pınar Kaya, İlkokul Ortaokul Müdürü Hilal Tortop ve İlkokul Ortaokul Müdür Yardımcısı Fuat Manav ile birlikte öğrencilerin aileleri katıldı.

Törende konuşan Prof. Dr. Kazdağlı, öğrencilerinin başarılarıyla her zaman gurur duyduğunu dile getirdi. Prof. Dr. Kazdağlı, şampiyonları kutlayarak plaketlerini takdim etti.

Elde ettikleri başarının heyecanını ve gururunu yaşayan öğrenciler; kendilerine verdikleri destekler için ailelerine, öğretmenlerine ve okul yönetimine teşekkürlerini sundular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER