PEV'Lİ ÖĞRENCİLER,'EUROASIA MUN 2016 KONFERANSI'NA KATILDI

PEV'Lİ ÖĞRENCİLER,'EUROASIA MUN 2016 KONFERANSI'NA KATILDI

Yabancı dil alanındaki etkinlik ve projeleriyle adından söz ettiren Özel PEV Liseleri, 12 öğrencisiyle, Model Birleşmiş Milletler Derneği tarafından Ankara'da düzenlenen EUROASIA 2016'ya katıldı.

Yabancı dil alanındaki etkinlik ve projeleriyle adından söz ettiren Özel PEV Liseleri, 12 öğrencisiyle, Model Birleşmiş Milletler Derneği tarafından Ankara'da düzenlenen EUROASIA 2016'ya katıldı. MUNTR 2017'ye hazırlık niteliğindeki EUROASIA MUN konferanslarında katılımcılar, öncelikle Birleşmiş Milletler bünyesindeki komitelerden birine dahil oldu. Daha sonra, her komite bir Birleşmiş Milletler üyesi ülkeyi temsil edip uygulanan politikaları ele aldı. Katılımcılar, İngilizce münazarada karar alma becerilerini geliştirme olanağı buldu.Ülkelerini temsil ederken toplum önünde konuşabilme, aktif dinleyebilme, politik konularda araştırma ve analiz yapabilme, toplum adına müzakere yapabilme, çatışmaları çözebilme ve teknik metin hazırlayabilme gibi kazanımları oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Özel PEV Liseleri Müdür Yardımcısı Erdal Turgut; “Öğrencilerimiz; kendilerine verilen ülkeleri temsil etmek amacıyla Birleşmiş Milletler Geliştirme Programı, Dünya Sağlık Örgütü, DISEC, SOCHUM, Birleşmiş Milletler, Güvenlik Konseyi, Kadın Hakları Komitelerine delege olarak katıldı. Hazırlık sürecinde Kanada, İsrail, Liberya, Arnavutluk'un siyasi, ekonomik ve kültürel özellikleri hakkında detaylı bilgiye sahip oldular. Özel PEV Liseleri olarak, öğrencilerimize yabancı dil öğrenme ve geliştirme konusunda farklı uygulamalar ve projelerle desteklemeye devam edeceğiz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER