PİLOT OLMAK ÇOCUKLUK HAYALİYDİ...

Aydın'da havalandıktan sonra düşen ve Karacasu İlçesi’nde enkazı bulunan eğitim uçağındaki pilot adayı Merve Altun'u akrabaları anlattı. Altun'un İzmir Ege Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdiğini belirten Afyonkarahisar’da yaşayan teyzesi Fadime Ergül, “Pilot olmayı çok seviyordu. Ağabeyi pilottu, ona özeniyordu. 'Pilot olacağım' diye hep hayal ediyordu" dedi.

PİLOT OLMAK ÇOCUKLUK HAYALİYDİ...

Aydın'da havalandıktan sonra düşen ve Karacasu İlçesi’nde enkazı bulunan eğitim uçağındaki pilot adayı Merve Altun'u akrabaları anlattı. Altun'nun, Afyonkarahisar'da yaşayan teyzesi Fadime Ergül, kazayı öğrendikten sonra büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi. Altun'un İzmir Ege Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitirdiğini belirten Ergül, "Pilot olmayı çok seviyordu. Ağabeyi pilottu, ona özeniyordu. 'Pilot olacağım' diye hep hayal ediyordu" dedi.

“ATAMASI AĞABEYİYLE İKİSİ AYNI UÇAĞA ÇIKMIŞ”

Altun'un pilotluk için başvurduğu sınavları kazandığını anlatan Ergül, şöyle konuştu: “Yaklaşık 2 yıldır oraya eğitime gidiyordu. 2 ayı kalmıştı. Ondan sonra İstanbul'a ataması yapıldı. Ağabeyiyle ikisi aynı uçağa çıkmış. Ağabeyi hoca, Merve yardımcı pilot. İkisi uçacaklardı. 2 ay sonra gidecekti İstanbul'a ama hayalleri uçtu, pilotluk hayalleri yarım kaldı. O bir su damlasıydı. O bal peteğimdi. Hep güler yüzlüydü. Hiç kimseye aşağıdan bakmazdı. Herkesle güler yüzle konuşurdu. Annesi öldü. Annesinin yokluğundan sarsıldı, sonra ayağa kalktı. 'Ben kendi ayaklarımın üzerinde duracağım' dedi."

“YENİ ARABA ALDI, BİNMEMİŞTİ”

Merve Altun'un 15 gün önce otomobil satın aldığını dile getiren Ergül, “Arabaya daha binmemişti. Televizyonda gördük. Dünyam başıma yıkıldı. Kendime vuruyorum acaba gerçek mi yalan mı diye. Bakıyorum Merve, inanamadım ben onun öldüğüne. Biz onu toprağa nasıl veririz. Onu biz toprağa nasıl gelin ederiz. O bir çiçekti, tomurcuktu. Ne kadar çabaladı o ekmeği almak için. Kaç senelerini verdi. Yok oldu. Allah kardeşlerine sabır versin. Ben onu su damlam diye severdim" şeklinde konuştu.

“TÜRK HAVA YOLLARI’NDA HENÜZ STAJ AŞAMASINDA ÇALIŞIYORDU”

Altun'un İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan emekli akrabası Osman Öztürk de olayın üzüntüsü içinde olduklarını söyledi. Merve’nin ağabeyinin de pilot olduğunu, emekli olduktan sonra Türk Hava Yolları’na geçtiğini aktaran Öztürk, şunları kaydetti: "Türk Hava Yolları’na geçtikten sonra Merve kızımız da ağabeyinden esinlenerek, ondan faydalanarak başarılı olabilmek için pilotluğa özenmiş. Kendisi Makine Mühendisi’ydi ama ne var ki kader bu yolda ölümü reva gördü. Yapacak hiçbir şey yok. Merve şu anda Türk Hava Yolları’nda henüz staj aşamasında çalışıyordu. Pilot olup vatana, millete evlat olmaya çalışıyordu. Mesleği çok seviyordu." Öte yandan Merve Altun'un 3 kardeşi olduğu, annesinin ise 6 yıl önce yaşamını yitirdiği öğrenildi. (AA)

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER