Pınarkent’te taş döşeme çalışmaları tamamlandı

Pamukkale Belediyesi’nin 23 mahallede kademeli olarak başlattığı beton kilit parke taşı döşeme çalışmaları devam ederken; Pınarkent Mahallesindeki çalışmalar da sona erdi. Belediye Başkanı Avni Örki, “İlçemizin kilit parke taşı olmayan her sokağını kilit parke taşları ile kaplayacağız” dedi.

Pamukkale Belediyesi’nin ilçe genelinde sürdürdüğü beton kilit parke taşı yol ve kaldırım yapımı çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bu güne kadar Akdere, Güzelköy, Kale, Akhan, Güzelpınar,  Eldenizli ve Uzunpınar Mahalleleri’nde çalışmalar yapılmıştı. Ekipler Pınarkent Mahallesi’ndeki kilit parke yol yapım çalışmalarını da kısa sürede tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu. Pınarkent Mahallesi’nde 5 bin 500 metrekare alana beton kilit parke yol yapıldı. Ekipler, çalışmaların yapıldığı mahallelerde sadece yolları değil çevredeki kaldırım ve park bakımlarını da yapıp mahallelerin çehresini yepyeni bir görünüme kavuşturuyor. Pamukkale Belediyesi yıl sonuna kadar 23 mahallede toplamda 200 bin metre alanda kilit beton parke taşı döşeme işi gerçekleştirmiş olacak.

VATANDAŞLAR TOZDAN KURTULDU

Pınarkent’te yaşayan Ayhan Moran, verilen hizmetten dolayı memnuniyetini dile getirerek; “Mahallemizde toz olayı çok oluyordu. Bu sorunumuzu önce muhtarımıza, ardından Avni Başkanımıza ilettik. Avni Başkanımız bu sorunumuzla bire bir ilgilendi ve mahallemizin kilit parke sorununu çözdü. Daha önce yolarımız toz topraktı ve yoldan geçen araçların oluşturduğu toz hep evlerimize giriyordu. Ama yapılan bu çalışmalarla sorunumuz giderilmiş oldu. Ayağımıza kadar gelen hizmetlerden dolayı Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Avni Örki ve ekibine teşekkür ederiz” dedi.

TEK AMACIMIZ; HALKIMIZIN MUTLULUĞU

Daha güzel bir Pamukkale için her alanda çalışmalarının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Avni Örki, “23 mahallemizde yapılan yaklaşık 200 bin metrekarelik beton kilit parke taşı döşeme işlemimiz aralıksız devam ediyor. Şimdiye kadar 8 mahallemizin kilit parke taşı sorununu çözdük. Kademeli olarak yapılan bu hizmetimizle Pamukkale ilçemizin kilit parke taşı olmayan her caddesini her sokağını kilit parke taşları ile kaplayacağız. Çünkü Pamukkale’nin her mahallesi bizim için çok önemli. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana daha iyi bir Pamukkale için gece gündüz demeden çalışmalarımızı her alanda sürdürüyoruz. Tek gayemiz görevimizi layıkıyla yerine getirip Pamukkale’de yaşayan insanlarımızın mutluluğunda pay sahibi olmaktır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner247

banner246