Polis Teşkilatı 174 Yaşında

Polis Teşkilatı’nın 174’üncü kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında şehit polisler adına 15 Temmuz Şehitler Delikliçınar Meydanı’ndaki Yeni Camii’nde mevlid-i şerif okutuldu ve hayır dağıtıldı. Denizli Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na ise çelenk sunma töreni düzenlendi. Törende konuşan Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir; “Ülkemizin huzur ve güvenliğinin teminatı olan ve 10 Nisan 1845 yılında kurularak 173 yıllık maziyi geride bırakan teşkilatımızın 174’üncü kuruluş yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Polis Teşkilatı 174 Yaşında

Polis Teşkilatı’nın 174’üncü kuruluş yıldönümü kapsamında Denizli’de çeşitli etkinlikler düzenlendi. 15 Temmuz Şehitler Delikliçınar Meydanı’ndaki Yeni Camii’nde polis şehitler adına mevlid-i şerif okutuldu.

Etkinliğe; Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir ve polisler katıldı. İkindi namazının ardından Vali Karahan ve Müdür Demir, cami bahçesinde oluşturulan stantlarda vatandaşlara hayır dağıttı.

Etkinlikler kapsamında Denizli Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni de düzenlendi.

Törene; Denizli Vali Yardımcısı Turan Atlamaz, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan ve polisler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Müdür Demir ve Denizli Polis Emeklileri Derneği Başkanı Sadık Gürbüz Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Törende konuşan Müdür Demir; “Ülkemizin huzur ve güvenliğinin teminatı olan ve 10 Nisan 1845 yılında kurularak 173 yıllık maziyi geride bırakan teşkilatımızın 174’üncü kuruluş yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Teşkilatımız adalet, eşitlik, sabır ve hoşgörü içerisinde desteğini milletimizden, yetkisini ise yasalardan alarak her zaman demokratik ve hukuk kuralları çerçevesinde gece gündüz demeden görevini yerine getirme gayreti içerisindedir. Görevi uğrunda canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. Teşkilatımızın 174’üncü kuruluş yıldönümünü gönülden kutlarım” dedi.

GEÇEN YIL MUHABİR, ŞİMDİ POLİS OLARAK MÜDÜRÜNÜN ELİNDEN PASTA YEDİ

Denizli'de geçen yıl bir basın kuruluşunda muhabir olarak çalışan Mehmet Ali İlnem, Polis Haftası kapsamındaki etkinlikleri takip etti. Polisevi’nde düzenlenen etkinliğe haber yapmak amacıyla giden İlnem, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir'in, polis müdürleri ve memurlarla birlikte pasta keserken fotoğrafını çekti. Fotoğraf çekiminin ardından Müdür Demir, kendisini takip eden muhabirlere elleriyle pasta ikram etti. Geçen yıl muhabir olarak çalışan İlnem de Demir'in elinden pasta yedi.

BİR YIL SONRA POLİS OLDU

Daha sonra gazeteciliği bırakan İlnem, polis memuru oldu. Denizli'de trafik polisi olarak göreve başlayan İlnem, Müdür Demir'in karşısına bu kez polis memuru olarak çıktı. İlnem, bir yıl sonra polis memuru olarak yine Demir'in elinden pasta yedi.

İL EMNİYET MÜDÜRÜ, KARŞISINDA GÖRÜNCE ŞAŞIRMIŞ

Müdür Demir, daha önce muhabir olarak bildiği İlnem'i 1 sene sonra karşısında polis olarak görünce şaşırdığını belirterek, "Polislik mesleğine olan ilgisini biliyorduk. Muhabirken, emniyetin haberlerini yapan bir arkadaşımızdı. Günün birinde polis olarak karşıma gelince şaşırmıştım. Polis olacağından haberim yoktu. Hem şaşırdım hem de sevindim. İletişim fakültesini bitirmiş, altyapısı olan, halkla ilişkileri iyi olan bir kardeşimizin polis olması önemlidir. Bu örneklerin önümüzdeki süreçte artacağına inanıyorum” diye konuştu.

“BU YILKİ TÖRENLERDE POLİS MEMURU OLARAK GÖREV ALDIM”

Polis memuru Mehmet Ali İlnem ise bir süre muhabir olarak çalıştığını anlatarak, "Geçen yıl Polis Haftası kutlamalarını haber yapmıştım. Müdürüm de bana muhabir olarak pasta ikramında bulunmuştu. 1 yılın ardından çocukluk hayalim olan polislik mesleğine kavuştum. 4 aylık polis memuruyum. Bu yılki törenlerde polis memuru olarak görev aldım. Müdürümden tekrar pasta yedim" dedi.

DENİZLİ EMNİYET TEŞKİLATI’NDAN VALİ KARAHAN’A ZİYARET

Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Kutlamalar kapsamında; İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri ve polis memurları ile birlikte Denizli Valisi Hasan Karahan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette; Müdür Demir, Vali Karahan’a teşkilatın kentteki çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Karahan; “ Kurulduğu günden beri sürekli kendini geliştiren Polis Teşkilatımız, elde ettiği bilgi ve deneyim birikimiyle hukuka ve yasalara bağlılıktan ayrılmadan, üstün bir görev anlayışıyla vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması, can ve mal emniyetinin temini için mesai mefhumu gözetmeksizin fedakârca çalışmalarını sürdürmektedir. Başta Sayın Emniyet Müdürümüz olmak üzere tüm Emniyet Teşkilatı mensubu personelimize üstün gayretlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. 10 Nisan Polis Haftası vesileyle tüm emniyet mensubu çalışanlarımıza sağlık ve mutluluklar diliyor, başarılarınızın daim olmasını temenni ediyorum. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER