Posta Teşkilatı, 179’uncu yaşını kutladı

23 Ekim 1840’ta ‘Posta Nezareti’ olarak kurulan PTT, kuruluşunun 179’uncu yılını geride bıraktı. PTT Denizli Şubesi, kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Valilik önünde bulunuan Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Posta Teşkilatı, 179’uncu yaşını kutladı

23 Ekim 1840’ta ‘Posta Nezareti’ olarak kurulan PTT, kuruluşunun 179’uncu yılını geride bıraktı. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Denizli PTT Denizli Şubesi’nce Valilik önünde tören düzenlendi. Törende Denizli PTT Başmüdür Vekili Eyüp Görgülü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Başmüdür Vekili Görgülü ve PTT çalışanlamrı, asker selamı vererek Mehmetçiğe selam gönderdi.

“PTT ÇALIŞIR HAYAT KOLAYLAŞIR”

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Başmüdür Vekili Görgülü, PTT'nin gelişen teknolojiye en iyi şekilde ayak uydurmaya çalıştığını belirtti. Görgülü, “1840 yılında kurulan kurumumuz bugün 179. yılını kutluyor. Biz de bunun gururunu yaşıyoruz. 179 yıldır milletimize hizmet ediyoruz. 179 yıldır ‘PTT çalışır, hayat kolaylaşır’ felsefesiyle çalışıyoruz. Denizli’de de 50 hizmet noktası ve bunun yanında 179 işyeri ile birlikte hizmetlerimizi yürütmekteyiz. PTT hizmetlerini posta, kargo, e- ticaret, lojistik, bankacılık ve sigortacılık gibi alanlarda sürdürmektedir.  Bu hizmetlerle vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER