PREZANTABL ELEMAN ARANIYOR!

PREZANTABL ELEMAN ARANIYOR!

İşverenler eğitimli, çalışkan, insan ilişkileri kuvvetli gibi daha pek çok özelliğe sahip eleman ararlar. Ancak son zamanlarda iş ilanlarında ‘prezantabl’ kelimesi sıkça karşımıza çıkıyor. Artık işverenler prezantabl eleman arıyor.

Prezantabl kelime anlamıyla derli toplu, bakımlı, güzel ve bütün olumlu özellikleri üzerinde bulunduran demek. İş ilanlarında sıkça rastladığımız kelimelerden bir tanesi.  Eğitim durumu, yaş faktörü, bildiğiniz dil sayısının yanı sıra artık günümüzde prezantabl olmak da oldukça önemli. İşverenlerin çoğu eleman alımında eğitim ve deneyimin yanında dış görünüşe de önem veriyor. Örneğin kozmetik ürün satan bir firma eleman alımında öncelikle güzellik ve bakıma dikkat ediyor. Ya da bir kafe sahibi garson alırken işe alacağı kişinin iyi iletişim kuran, devamlılık sağlayan, güler yüzlü olmasının yanında bakımlı, güzel veya yakışıklı olmasına da dikkat ediyor. Ancak bazı işverenler ise dış görünüşün ya da prezantabl olmanın o kadar da önemli olmadığını; ikna kabiliyetinin kuvvetli olması, eğitimli ve deneyimli olmasının avantaj sağladığını söylüyor.

PREZANTABL NASIL OLUNUR?
Prezantabl olmak için öncelikle bakımlı ve şık giyimli olmaya dikkat etmelisiniz. Ayakkabınızdan saçınıza kadar kusursuz görünmelisiniz. Çalışkan ve düzenli olmak da olmazsa olmazlardan… Ayrıca içten bir gülümsemeyi de unutmamalısınız.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221