Prof. Dr. Aygören’den, AYSİAD üyelerine tavsiyeler

Pamukkale Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Aygören, Avrasya Yönetici, Sanayici ve İşadamları Derneği üyelerine belirsizliklerle dolu ekonomik gelişmelerin yaşandığı bugünlerde tavsiyelerde bulundu.

Prof. Dr. Aygören’den, AYSİAD üyelerine tavsiyeler

Türkiye son dönemde kurdaki yüksek dalgalanma nedeniyle üretici, tedarikçi ve tüketici açısından zor günler geçirirken Avrasya Yönetici, Sanayici ve İşadamları Derneği (AYSİAD) ekonomik öneriler açısından önemli bir etkinlik gerçekleştirdi.

Dünyadaki ekonomik gelişmeler ve bu gelişmelerin ülkemize etkisi, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi eski Dekanı ve İngilizce İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Aygören tarafından AYSİAD üyeleri ve Genç AYSİAD’a anlatıldı.

Türkiye’de özellik son ayda kurdaki büyük dalgalanmalar, piyasalardaki belirsizliği arttırırken; tedarik zinciri problemleri, arz yönlü problemler, talepteki hareketlilik gibi faktörler de belirsizliğin artmasında neden olduğunu ifade etti. Bu İşletme yönetimi açısından alınabilecek tedbirler üzerine konuşan Prof. Dr. Aygören, AYSİAD önümüzdeki dönemin enflasyonist bir dönem olacağı üzerinde durarak, bu bakış açısıyla işletmelerin risklerini yönetmesi gerektiğini ifade etti.

Prof. Dr. Aygören, yapılması gerekenleri şöyle sıraladı: “Bu dönemde yabancı para ile borçlanmadan kaçınılmalı. Stok yönetimi önem arz ediyor. Stok değerlerinde reel kayıpların önlenmesi gerekir. Verimliliğin artması açısından tam kapasite kullanılmalı. İşçi verimliliği artırılmalı. Fiyatlama politikasının doğru yapılası gerek.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER