Prof. Dr. Erbay; “Pandemide 436 sağlık çalışanı hayatını kaybetti”

Denizli Tabip Odası’nın seçimsiz olağan genel kurulunda konuşan Oda Başkanı Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay, “Pandemi sürecinde 436 sağlık çalışanı hayatını kaybetti. Bunlardan 397’si çalışan, 39’u emeklidir” dedi.

Prof. Dr. Erbay; “Pandemide 436 sağlık çalışanı hayatını kaybetti”

Denizli Tabip Odası seçimsiz olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda Oda Genel Sekreteri Dr. Fercem Erbay, toplantının açılışını ve gündemi sundu. Dr. Ali Nalbant Divan Başkanı, Prof. Dr. Hüseyin Turgut Başkan Yardımcısı, Dr. Ruhsar Alaca ve Dr. Simay Kaya yazman olarak seçildi. Oda Başkanı Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay, seçilmeleri üzerinden geçen bir yıllık süre içindeki faaliyetlerini içeren sunum yaptı. Kurul toplantısında konuşan Prof. Dr. Erbay; “Pandemi sürecinde 436 sağlık çalışanı hayatını kaybetti. Bunlardan 397’si çalışan, 39’u emeklidir. Kovid-19 hastalığının sağlık çalışanları için illiyet bağı aranmaksızın meslek hastalığı olarak kabul edilmesi gerekmektedir” dedi. Genel kurulda kadın hekimler ve kadın sağlığı kolunun oluşturduğu kadına şiddetin önlenmesi yönergesi oy birliği ile kabul edildi.

Duayenlere plaket verildi

Muhasip Yönetim Kurulu Üyesi Uzm. Dr. Emel Aslankara, gelir-gider tablosunu açıkladı. Denetleme Kurulu adına Prof. Dr. Göksel Altınışık Ergur, ‘Denetleme Raporu’nu sundu. Faaliyet, gelir-gider ve denetleme raporları oylanarak oy birliği ile uygun bulundu. Meslekte 25’inci, 40’ıncı ve 50’inci yıllarını dolduran oda üyelerine hizmet plaketleri sunuldu. Pandemi sürecinin başlangıcında hastanelere ve sağlık çalışanlarına dağıtılmak üzere bağışlarda bulunan Seçil Uğurlu, Av. Aysun Nalbant ve Dr. Ruhsar Alaca’ya teşekkür belgeleri verildi.

Ayrıca Oda faaliyetlerine küçük yaşta grafik hizmetleriyle destek olan Oda Sekreteri Songül Uzun’un kızı Ela Uzun’a da teşekkür belgesi takdim edildi. Görüş, dilek ve temennilerden sonra genel kurul, sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER