PROJENİN HASINI YAPTI, ÖDÜLÜ KAPTI

PROJENİN HASINI YAPTI, ÖDÜLÜ KAPTI

Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, dezavantajlı vatandaşlara yönelik başlatmış olduğu ‘İşte Mantarım Üretimde Ben De Varım’ adlı projesi, ödüle layık görüldü. Başkan Öztürk ödülünü, Ankara’da düzenlenen törenle aldı.  Ödül törenini ise DRT Denizli canlı yayınladı.

Çardak Belediyesi Başkanı Mahmut Öztürk, ilçesinde engelli, yardıma muhtaç kişiler ile iş hayatına atılmaya çalışan, ancak olanağı olmayan kadınlar için ‘İşte Mantarım, Üretimde Ben de Varım’ adlı projeyi hayata geçirdi. Avrupa Birliği (AB) fonundan destek alan proje, Marka Belediyeler Dergisi tarafından ödüle layık görüldü. Başkan Öztürk, Ankara’daki Meyra Palace Hotel’de düzenlenen törenle ödülünü aldı. Tören; DRT Denizli ekranlarında naklen yayınlandı.

“EGE BÖLGESİ’NDE İSTİHDAMA YÖNELİK TEK PROJE”
Projenin yaklaşık 2,5 yıllık bir emeğin ürünü olduğunun altını çizen Başkan Öztürk, “Proje, şu anda üretim safhasında devam ediyor. Ege Bölgesi’nde istihdama yönelik tek proje olması sebebiyle ödüle laik görüldü. AB tarafından da destekleniyor. Şu an da ilçemiz de dezavantajlı vatandaşlarımızın,  istihdamına yaptığımız bu çalışma fiilen de iş başında eğitim noktasında devam etmektedir. Bizi bu ödüle laik gören Marka Belediyesi’nin düzenlediği bu programa laik gören büyüklerimize teşekkür ediyoruz. Desteklerinden dolayı projemizin gerçekleşmesine yardım da bulunan Denizli Millet Vekillerine ve Sayın Bakanımız’a da buradan saygılarımı sunuyorum” dedi.

“ÇARDAK, PARLATILMAYI BEKLEYEN BİR PIRLANTAYDI”
“Çardak, parlatılmayı bekleyen bir pırlantaydı” diyen Başkan Öztürk, şöyle devam etti: “bize sadece bu tozlarını temizlemek ve parlatması kaldı. Elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşımıza bize güvenenlere laik olmaya çalışıyoruz. İlk işe geldiğimizde ülkemizdeki işsizlikle mücadele etmeye başladık. İş ve işçi analizi yapılması suretiyle iş için başvuran vatandaşlarımızı şuana kadar hepsini iş sahibi yaptık. Ve Çardak’ta şu an işsiz yoktur. Hatta işçiye ihtiyacımız var. Buradan çağrı yapıyorum. Çardak’ta çalışmak isteyen, Denizli hemşerilerimizi ya da civar illerindeki hemşeri ve vatandaşlarımızı Çardakımıza bekliyoruz. Biz boş durmadık. Yine Sayın Cumhurbaşkanımızın istihdama yönelik  istihdam seferberliği başlattığı  dönem de ‘İşte Mantarım Üretimde Ben De Varım’ Projesiyle 60 dezavantajlı vatandaşımızın, Hem eğitim hem para kazanma hem de ileriye dönük istihdamın sağlanmasıyla ilgili çalışmayı başlattık. Vatandaşlarımız burada hem öğrenecekler hem para kazanacaklar.”

“BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’NE DE MANTAR DAĞITMA GİBİ BİR PROJEMİZ VAR”
Proje ile üretime dikkat çekmek istediklerini belirten Baş kan Öztürk, “vatandaşlar Çardak’ta mantar üretildiğini böyle bir sektörün olduğunu görmüş ve öğrenmiş oldular. Yine zaman zaman üretmiş olduğumuz mantarları halkımıza dağıtmaya devam edeceğiz. Şu anda yüzde 100 bu proje tamamlanmış oldu. Şu anda mantar üretiliyor. Projemiz verimli hale gelmiş bulunmakta. Bildiğiniz, üzere her yangın bir kıvılcımla başlar.  Biz de bu kıvılcımı yaktık. Vatandaşımızın gayreti ve isteğiyle bu sektör daha da gelişerek. Konservesi, turşusu, mantar ve mantarın türevleri ile ilgili tüketim malları üretilir. Çardağımızın ismi duyulur. Büyük Millet Meclisi’ne de mantar dağıtma gibi bir projemiz var. Vekillerimize ve Devlet Büyüklerimize taktim edeceğiz” diye konuştu.

“ÇARDAKLI’NIN DA ÜRETİME KATKI SAĞLAMASINA YARDIMCI OLACAĞIZ”
Törende 30 projenin ödüle layık görüldüğünün altını çizen Başkan Öztürk, şunları aktardı: “Burada da 30 Belediye Başkanımız vardı.  Yaptığımız Proje çok büyük ses getirdi. Önemli olan Denizli ve Çardak halkımızın adını başarıyla duyurması, bizim için büyük bir gurur oldu.  Sanayimiz de gelişmekte. Bunla birlikte fabrikalarımız da çoğalmaktadır. Fabrika sayısını 25’e çıkardık. İstihdamla her hangi bir problemimiz kalmadı. Vatandaşımızın da sulamayla ilgili taleplerini son aşamaya getirdik.  Önümüzdeki 19 yılı sulama sezonuna kısım kısım olmak kaydıyla sulamayı da Çardak’a getirmiş olacağız. Çardaklı’nın da üretime katkı sağlamasına yardımcı olacağız. Tabi bütün bunlar çalışma ve motivasyonla oluyor. Vatandaşlarımızın; bize destek vermesiyle oluyor.” Dedi. 

GÜRKAN GÖK-İBRAHİM ALAYONT-MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211