Protokol'den Kurban Bayramı mesajları

Denizli Protokolü Kurban Bayramı vesilesiyle birer mesaj yayımladı.

Protokol'den Kurban Bayramı mesajları

Vali Ali Fuat Atik, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Atik, mesajında şunları kaydetti: “Bayramlar sevginin, şefkatin, vefa duygusunun yoğunlaştığı; merhametin, yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin doruk noktasına ulaştığı; dargınlıkların unutularak kucaklaşmanın, sevinç ve coşkunun barışla harmanlandığı; her türlü ayrı gayrının son bularak millet olma şuurunun kuvvetlendiği vuslat günleri, hayatımızın müstesna anlarıdır. İçinde bulunduğumuz bu günlerde aziz milletimizi manevi iklimiyle saran, tüm İslam alemini ortak bir ruhla kaynaştıran bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. Bu vesileyle Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, kurbanlarımızın makbul olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Ortak sevincimiz olan Kurban ve Ramazan Bayramı gibi mübarek günler, bizler için birlik beraberlik ve kardeşlik adına büyük anlamlar ifade etmektedir. Bu bağlamda idrak edeceğimiz Kurban Bayramı’nı fırsat bilerek, inancımız, kültürümüz ve insanlığımız gereği kırgınlıkları ve dargınlıkları bir kenara bırakıp tüm aşina gönüller ile kardeşçe kucaklaşmalı; ailemiz, eş, dost ve yakınlarımız ile hemhal olmalıyız. Bizleri aynı inancın neşesinde, iyiliğin merkezinde birleştiren bu özel günlerde güçten düşen büyüklerimizi, şifa bekleyen hastalarımızı, hiç misafiri olmayan kimsesizleri, aile sıcaklığına hasret öksüz ve yetim evlatlarımızı-kardeşlerimizi ziyaret etmeliyiz. Peygamber Efendimizin (S.A.V.) ‘Komşusu aç iken tok yatan, bizden değildir’ kelamının hikmetine uygun hareket etmeli, ihtiyaç sahiplerinin, mazlumların bayram sevincine ortak olmalıyız. Pek çok insani hasletimizin gün yüzüne çıktığı bu kutsal anlarda, biz de Valilik olarak şehit ailelerimiz başta olmak üzere, evlatlarımızı, büyüklerimizi ziyaret ederek kadim kültürümüzden tevarüs eden bayram ziyareti ve paylaşma geleneğimizi sürdüreceğiz. Kurban Bayramı boyunca vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, insan ve çevre sağlığının korunması, kurbanlık satışı ve kurban kesimlerinin sağlıklı, hijyenik şartlarda yapılması için başta emniyet güçlerimiz olmak üzere ilgili tüm birimlerimizce gerekli tedbirler alınacak, ekiplerimiz görevlerinin başında olacaktır. Bu süreçte bayram sevincimizin hüzne dönüşmemesi, bayramların bayram olarak kalması için trafiğe çıkan tüm vatandaşlarımızın başta emniyet kemeri kullanımı olmak üzere tüm trafik kurallarına titizlikte riayet etmelerini önemle istirham ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit aileleri ve gazilerimiz olmak üzere Denizlili hemşehrilerimin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, bu güzel bayram coşkusunun kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini, aziz milletimize, tüm insanlığa barış, huzur ve refah getirmesini diliyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyor, selamlarımı iletiyorum.”

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Kurban Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı. Rektör Kutluhan, şunları kaydetti: “Milletimizi manevi iklimiyle saran, ortak bir ruhla kaynaştıran ve kucaklaştıran bir Kurban Bayramı'nı daha hep birlikte karşılamanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. Unutmayalım ki; sevinçler, mutluluklar paylaştıkça çoğalır, acılar ise paylaştıkça azalır. Yardımlaşma, birlik ve beraberlik duygularını en yoğun şekilde yaşadığımız bu günlerde aziz şehitlerimiz ve onların bizlere emaneti olan değerli yakınlarını bir kez daha şükranla hatırlamak, kahraman gazilerimiz ve ailelerini unutmamak, akrabalık, komşuluk ve dostluk bağlarını pekiştirmek, aile büyükleri ve tüm sevdiklerimizle bayramların coşkusunu yaşamak bizleri millet olarak daha güçlü kılmaktadır. Bu duygu ve düşünceler ile başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar; bu güzel bayramın bizlere yaşattığı; kardeşlik, sevgi, dayanışma ve hoşgörü duygularının aziz milletimiz ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederim.”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Kurban Bayramı sebebiyle mesaj yayımladı. Bayramın Türkiye ile birlikte İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dileyen Milletvekili Şahin Tin, Kurban Bayramı’nı tebrik ederek gönüllere ferahlık, hanelere huzur, Türkiye’ye aydınlık getirmesini diledi.

“ATİYE UZANAN EN GÜÇLÜ ANAHTAR”

Milletvekili Şahin Tin; “Medeniyetimizin ve inancımızın rehberliğinde ülkemizin ve milletimizin varlığını yaşatma gayemiz ve gayretimiz rahmet ve bereketin kurtuluşumuza vesile olacağı inancımıza dayanmaktadır. Bu şuurla dur durak bilmeden çalışıyoruz. Huzur iklimini yaşamak ve yaşatmak, barışı daim kılıp birliğimizi daha da yüceltip geleceğe daha mutlu ulaşmak atiye uzanan yolculuğumuzun en güçlü anahtarıdır. Sevgiyi, hürmeti, merhameti, birlik, beraberlik ve kardeşliği temsil eden bayramlar, medeniyetimizin ve inancımızın bizlere emanetidir. Bu şuurla tüm güzel hasletlerimizi yaşatma arzumuzu hep diri tutacağız. Bayramı doya doya yaşamanın sırrı herkesin bayramı bayram tadında huzurla yaşamasını sağlamaktan geçiyor. Yeryüzünde yaşayan tüm insanlığın acısını yüreğimizde hissedelim. Malum geçtiğimiz yıllarda koronavirüs salgınından dolayı Hac farizası sınırlı bir şekilde yapıldı. Bu sebeple maalesef gönüller mahzundu. Hamdolsun bu sene yeniden milyonlarca Müslüman, Kabe-i Muazzama’yı ve mukaddes toprakları aşkla, coşkuyla, sevinçle doldurdu. Bu bereketli vakitlerde Allah’tan niyazımız işlerimizi kolaylaştırması, yüreklerimizi ferahlatması, gayretimizi ve gücümüzü artırmasıdır” dedi.

“BAYRAM YARDIMLAŞMA VAKTİDİR”

“Bayramlar yardımlaşma vaktidir” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Bayramların fırsat günleri olduğunu unutmayalım. Paylaşmada, yardımlaşmada hoşgörüde, birlik, beraberlik ve kardeşlikte cömert davranalım. Büyüklerimizi ziyaret edelim, gönüllerini alalım, küçüklerimizi sevindirmeyi ihmal etmeyelim. Bayramı, bayram tadında özüne uygun yaşamanın gayretinde olalım. Aziz milletimiz iyi günde ve kötü günde birlik olabilmeyi, birbirine kenetlenebilmeyi, tek yürek hareket edebilmeyi başarmış güçlü bir medeniyetin mirasını omuzlarında taşıyor. Bu vesileyle vasıl olduğumuz Kurban Bayramı’nın milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Her bayram olduğu gibi bu bayramda da yola çıkacak olan sürücülerimize trafik kurallarına uymaları hususunu hatırlatmak istiyorum. Bayram sevinçlerimizi hüzne dönüştürecek her türlü olumsuzluklardan uzak, huzur içinde bir bayram yaşamamızı temenni ediyorum” dedi.

Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Kurban Bayramı nedeniyle bir tebrik mesajı yayımladı.

Özkan mesajında şu ifadeleri kullandı; “Bayramlar; sevgi, kardeşlik, barış, dayanışma ve paylaşma gibi değerlerin tezahür ettiği ilahi armağandır. Özellikle Kurban Bayramı; cömertliktir, dayanışmadır, yoksulların sevindirilmesidir, bu dünyada misafir olduğumuzun tekrar hatırlanmasıdır.

En önemlisi de Kurban, Allah’a, kardeşlerimize ve kardeşliğe yakınlaşmadır. Böylesi müstesna günlere bizleri kavuşturan Rabbimize hamd ediyorum. Bayramların manevi ruhuyla aziz milletimiz; iyi günde, kötü günde birlik olabilme, kenetlenebilme, tek yürek, tek yumruk hareket edebilmektedir.

Nitekim bu birlik ve beraberlik sayesinde karşılaştığımız her saldırıyı, darbe girişimini, kurulan tuzakları, küresel salgını bugüne kadar bertaraf ettik. Ve bundan sonra da bertaraf edeceğiz! Yeter ki biz BİR olalım, İRİ olalım, DİRİ olalım, KARDEŞ olalım, hep birlikte TÜRKİYE olalım.

Bu vesileyle bayramın bizi biz yapan manevi ikliminin, her alanda aydınlık geleceğimizin müjdecisi olmasını diliyorum. Filistin’den Suriye’ye, Güney Asya’dan Türkistan’a kadar dünyanın pek çok yerinde zulüm altında inleyen tüm mazlumların kurtuluşuna vesile olmasını niyaz ediyorum.

Araçlarıyla yollara çıkan tüm vatandaşlarımızdan dikkatli olmalarını, trafik kurallarına riayet etmelerini istirham ediyorum. Bu duygularla; Mübarek Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, Bayramın gönüllerimize ferahlık, hanelerimize mutluluk, ülkemize aydınlık, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.”

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Güngör; “Millet olarak sahip olduğumuz en önemli özelliklerimizden biri, birlik ve dayanışma ruhumuz, her şartta bizi birbirimize yakınlaştıran paylaşma duygumuzdur. Millet olarak, gönül dünyamızı sonuna kadar açtığımız her bayram, bizi daha da yakınlaştırır. Dinimiz başta olmak üzere gelenek ve kültürümüz yardıma muhtaç olan insanlara, canlılara destek olmayı, yetimlere kucak açmayı, yaşlıları sevindirmeyi, mazlum ve mağdurları korumayı, komşusu açken tok yatmamayı emreder. Kurban Bayramı bu sebeple bir imkân ve fırsat özelliği taşıyor. Korona virüs gibi zorlu bir sürecin mücadelesini milletimiz ile hep beraber verdik. Bu Kurban Bayramı inşallah daha nice bayramı sağlıkla ve sevdiklerimizle karşılayabileceğimiz, birbirimize sarılabileceğimiz güzel yarınların müjdecisidir. Kurban Bayramı’nın getirdiği huzur ile millet ve ülke olarak gücümüze güç katacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam âleminin, milletimizin ve hemşerilerimin Mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Kesilen Kurbanların makbul olmasını, yapılan ibadetlerin kabulünü temenni ediyorum. Allah milletimize keder vermesin, milletimizin ve devletimizin sırtını yere getirmesin, birlik, beraberlik ruhunu ve kudretini daim etsin” diye konuştu.

MHP Denizli İl Başkanı Av. Yusuf Garip, Kurban Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajında, birliğin ve dirliğin teminatı en önemli unsurlar olan dini bayramların önemine dikkat çekti. Başkan Garip, “Kurban bayramı paylaşmak için iyi bir fırsattır. Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz” dedi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Av. Yusuf Garip, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, bayramların birlik olmanın ve millet olarak birbirine kenetlenmenin fırsatı olduğunu belirtti.

“KÜSLÜKLER KİMSEYE BİR ŞEY KAZANDIRMAZ”

Başkan Garip, “Bayram coşkusunun doruklara çıktığı, müstesna bir bayrama daha ulaşmış bulunuyoruz. Kurban Bayramı’nın, bin yıllar boyunca hiçbir gücün bozmaya cesaret dahi edemediği birliğimizi ve dirliğimizi daha da pekiştirmesini diliyorum. Unutmayalım ki küslükler, gönüllerin arasına mesafeler koymak, adamsendecilik kimseye hiçbir şey kazandırmaz. Bayramlarımız, varsa küslüklerin bitmesi, birbirimize daha fazla yaklaşmak ve kenetlenmek için büyük bir fırsattır. Çünkü ayrışmamız, birbirimize düşman olmamız için canla başla çalışan iç ve dış mihraklara verilecek en iyi cevabın, bayram sevinçleriyle kucaklaşmak, bütünleşmek olduğu unutulmamalıdır” dedi.

“BAYRAM PAYLAŞMAKTIR: BÖLÜŞÜRSEK TOK OLURUZ, BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ”

Bayramların, ‘Paylaşmak’ demek olduğunu, Kurban Bayramı’nın da bunun için iyi bir fırsat sunduğunu kaydeden Başkan Garip, “Halkımızın, müstesna Kurban Bayramı’nda, Allah rızası için kestiği kurbanları pay ederken, ihtiyaç sahibi, kurban kesemeyen aileleri ve çocukları da unutmamaları büyük bir erdem göstergesi olacaktır. Dinimizin emrettiği gibi, bayram demek paylaşmak demektir. Türk İslam Düşünürü ve gönüllere işlediği şiirleriyle anılan Yunus Emre’nin dediği gibi, ‘Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!’ Bu nedenle, kesilen kurbanlarımızı bölüşmek, dini olduğu kadar, vatani ve vicdani bir görevdir. Kurban vecibesinin yerine getirilirken, dini esasların uygulanması ve kurbanlıklara eziyet edilmemesi, her yıl din alimlerimiz tarafından dile getirilmektedir. Bu bayram da onların sözlerini dinlemeli ve Allah rızası için Kurban görevimizi huzurla, en iyi şekilde yerine getirmeye dikkat etmeliyiz” diye konuştu.

“BÜYÜKLERİN GÖNLÜNÜ ALMA, KÜÇÜKLERİ SEVİNDİRME GÜNÜDÜR”

Bayramların ziyaretlerinin önemine dikkat çeken Başkan Garip, şunları söyledi:

“Bayram günleri, büyüklerin gönüllerini alma, çocukları sevindirme günüdür. Bugün aile büyüklerimizi ziyaret etmek, çocukları, küçük hediyelerle sevindirmek, birliğimizin aileden başladığının en güzel göstergesi olacaktır. Bu vesileyle Türk İslam Aleminin, milletimizin, Denizlili hemşehrilerimizin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Şu anda kutsal topraklarda bulunan ve hac vazifesini yerine getiren din kardeşlerimizin de ibadetleri sağlık içinde tamamlayıp evlerine dönmelerini temenni ediyorum.”

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Milli birlik, beraberlik ve inanç duygularımızın bolluk ve bereketle buluştuğu bayramlar, bizleri sağlıklı yarınlara taşır” ifadelerini kullandı.

Kardeşlik ve millet olma şuuruyla Kurban Bayramı’na ulaşmış bulunmaktayız. Kurban Bayramınızı en içten duygularımla kutluyorum. Bayramlar birlik ve beraberlik duygularımızın canlanmasına vesile olan en müstesna günlerdir. Bu müstesna günlerde iyilikle ve doğrulukla hayatı daha anlamlı hale getiririz. Manevi hayatımızın en yüksek zirvelere ulaştığı bayram günlerini yardımseverlik, sevgi, saygı ve paylaşma değerleriyle kutlarız. Her bayramda ihtiyaç sahibi kimselere yardım eder, onlara maddi ve manevi desteklerde bulunuruz. Milli birlik, beraberlik ve inanç duygularımızın bolluk ve bereketle buluştuğu bayramlar, bizleri sağlıklı yarınlara taşır. Kurban Bayramı’nı, getirdiği huzur ortamını özümseyerek yaşamalıyız. Bugün huzur içinde yaşayabilmemizi, kutsal değerlerimiz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve gazilerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. Kurban Bayramı’nın birliğimizi, dirliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılmasını temenni ediyor, tüm insanlığa mutluluk getirmesi diliyorum. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz, hemşehrilerimiz ve milletimizin bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Kurban Bayramı sebebiyle mesaj yayımladı. Başkan Atlı; “Bayramlar sevdiklerimizle bir araya geldiğimiz, kucaklaştığımız özel günlerdir. Aramızdaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği bayramlar büyüklerimizi ziyaret etmek için de bir vesiledir. İnsanların kırgınlık ve dargınlıklarından arınarak, sevgi, saygı ve hoşgörü duygularının çok daha fazla yoğunlaştığı bayramlarımızın yaşatılması ve canlı tutulması çok önemlidir. Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini, sayılı bayram günleriyle sınırlı tutmayarak, yaşamımızın her evresinde ve tüm ilişkilerimizde anımsamalı bunu bir yaşam biçimi haline getirmeliyiz. Bayram günlerinde yoğunlaşan barış, hoşgörü ve kardeşlik ortamını bütün bir yıla yayabilmemiz halinde, toplumsal ve bireysel sorunlarımızın çok daha kolay çözüleceği inancındayım. Yüzyıllardır bizleri birbirimize bağlayan manevi unsurlardan biri olan Kurban Bayramı’nın, halkımıza sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum. Kurban Bayramımız mübarek olsun” diye konuştu.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bizleri birbirine yakınlaştıran, yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı Mübarek Kurban Bayramına bir kez daha kavuşmanın büyük mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bayramlar; toplumun manevi bir zenginliği olup, birlik ve beraberliği perçinleyen, insani vasıfları ön plana çıkaran, dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının en yükseğe çıktığı çok özel ve kutsal günlerdir. Unutmamalıyız ki sevinçler ve mutluluklar paylaştıkça artar,  üzüntüler ve acılar da paylaşıldıkça azalır. Toplumumuzda önemli bir yeri olan bu mübarek günlerin bizlere hatırlattığı en önemli unsur; kavga, öfke ve nefret gibi duyguların bir kenara bırakılarak, paylaşım, hoşgörü, kardeşlik ve sevgi gibi duygularının yaşanabilmesine vesile olmasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımın mübarek Kurban Bayramını kutlar, ilçemize, ilimize, ülkemize,  İslam alemine ve dünya ülkelerine huzur ve barış getirmesini, hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Kurban Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı. Başkan Kepenek; “Ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı, ihtiyaç sahiplerinin her zamankinden daha fazla hatırlandığı bir Kurban Bayramı'na daha kavuşturan Allah’a şükrediyoruz. Bayramlar; aile fertlerinin, akraba, dost ve arkadaşların bir araya geldiği, özlem giderdiği, komşuluk ve akrabalık ilişkilerini pekiştiren, kısaca bizlere aile olmanın ayrıcalığını ve idrakini yaşatan özel günlerdir. Bu Kurban Bayramı’nda da, her bayramda olduğu gibi, dostluğumuzu, sevgimizi, aşımızı, ekmeğimizi, soframızı, hüznümüzü, acımızı en sıcak şekilde sevdiklerimizle paylaşacağız. İnsanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin yoğun olarak yaşandığı bu bayramda sağlanacak hoşgörü ortamının, Honaz halkını birbirine daha da çok kenetleyeceği inancındayım. Bayram öncesi ilçemizi cadde cadde, sokak sokak temizledik. Kurban satış pazarımızı düzenleyerek satışı yapılan kurbanlık hayvanları denetimden geçirdik. Daha birçok çalışmayla ilçemizi bayrama hazırladık. Bayram dolayısıyla direksiyon başına geçecek vatandaşlarımızdan dikkatli olmalarını istiyorum. Hız sınırlarına riayet etmelerini, emniyet kemerlerini takmalarını, uykusuz direksiyon başına geçmemelerini rica ediyorum. Bayram sevincimizi matem havasına büründürmeyelim. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Honazlı hemşehrilerim olmak üzere tüm ülkemizin mübarek Kurban Bayramı’nı en içten duygularımla tebrik eder, sevdikleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar dilerim” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2022, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER