Protokol'den Mehmetçiğe mesajlar...

Denizli protokolü Türk Silahlı Kuvvetleri’nce başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin açıklama yaptı.

Protokol'den Mehmetçiğe mesajlar...

“SEFER BİZDEN, ZAFER ALLAH’TANDIR”

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “Gücünü asil milletimizden alan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, PKK/PYD -YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri başta olmak üzere ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edecektir. Sefer bizden, zafer Allah’tandır” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı'nı başlattı. Harekatın başlamasının ardından AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; harekata ilişkin açıklamada bulundu. Başkan Filiz; “Türkiye terör karşıtı politikalarında en başından beri samimi ve kararlıdır. Türkiye'ye karşı gelecek herhangi bir terörist saldırının önlenmesi için bu bölgenin bütün terör örgütlerinden temizlenmesini kendi milli güvenliğimiz bakımından öncelikli hedeflerimizden birisi olarak kabul ediyoruz. Bizim için önemli meselelerden birisi de o bölgenin yeniden Suriyeli vatandaşlar için güvenli bölge haline getirilmesidir. Bu harekat ile Suriye'nin toprak bütünlüğünü koruyacak, tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtaracağız. Öyle görünüyor ki ABD, bu kadar silah-teçhizat ve Trump'ın tabiriyle 'bu kadar çok para verdiği', bir terör grubunu kendisi temizlemek istemiyor. Türkiye, bu konuda kararlı olduğunu bu harekatta geri adım atmayarak gösterdi. Trump'ın ve ABD'nin bazı kurumlarının sabah akşam Türkiye aleyhine servis ettiği twitter mesajları fayda etmemiştir. Kim ne mesaj atarsa atsın, kimlerin ne hesabı olursa olsun, Allah'ın adaletinden, Türk milletinin kararlı iradesinden ve kahraman ordumuzun varlığından gayrısına güvenimiz yoktur. Dolayısıyla biz hemen evimizin kapısının dibindeki yangını söndürmek ve o yangından etkilenmemek için; bölge halklarına da barış ve huzur getirecek bir operasyon hedefi içerisinde yolumuza devam ediyoruz” dedi

BÖLGEDEKİ SİVİL HALKIN BİZE GÜVENİ TAMDIR”

Suriye'de DEAŞ'a karşı ilk ve en ciddi darbeyi vuran ülkenin Türkiye olduğunun altını çizen Başkan Filiz; “Suriye'de, ne rejimin ne PKK/YPG'nin ne de DEAŞ'ın kontrolündeki yerlere geri dönüş olmuştur. Bu ülkeden kaçanların geri döndüğü tek yer Türkiye'nin güvenli hale getirdiği bölgelerdir. Bölgedeki sivil halkın da bize güveni tamdır. Bizim asıl mücadelemiz, ülkemizi ve bölge güvenliğini tehdit eden teröristlere karşıdır. PKK, PYD, YPG, DEAŞ terör örgütüdür ve bunların hepsi, bizim düşmanımızdır. Bunlar sadece Türkiye'nin, Türklerin düşmanı değil, Kürtlerin de o bölgede yaşayanların da düşmanıdır. Bu bir Kürt-Türk savaşı değildir. Bu bir savaş da değildir. Bu bölgedeki terör unsurlarıyla mücadeledir. Onları yok etme harekatıdır. Kürt kardeşlerimizin, Türk cephelerinde vatanını korumak için canını dişine takarak omuz omuza savaştığını unutmamalıyız . Su götürmez bir gerçek vardı ki Malazgirt Savaşı'nda, Kurtuluş savaşında Kürtler Türklerle birlikte savaşmışlardır. Biz aynı milletin efradıyız. Bizim geçmişimiz, bugünümüz beraber, inşallah yarınımız da beraber olacak” diye konuştu.

“SEFER BİZDEN, ZAFER ALLAH’TANDIR”

Başkan Filiz, şunları söyledi: “ Barış Pınarı Harekatı'nda görev alan kahraman Mehmetçiklerimize ve bu harekatta Türkiye'yle birlikte olan tüm yerel destek unsurlarına muvaffakiyetler diliyorum; Allah yar ve yardımcıları olsun, dualarımız onlarla. Barış Pınarı Harekatı ile, Gücünü asil milletimizden alan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz PKK/PYD -YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri başta olmak üzere ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edecektir. Bu sayede oluşturulacak Güvenli Bölge sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmeleri sağlanacaktır. Sefer bizden, Zafer Allah’tandır” dedi.

“DUALARIMIZ KAHRAMANLARIMIZ İÇİN”

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, “Dualarımız kahramanlarımız için. Zaferle ülkemize döneceklerine olan inancımız tamdır” dedi.

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Suriye’nin kuzeyinden terör örgütüne yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklama yaptı. Türkiye’nin yanı başında alenen beslenerek palazlandırılmaya çalışılan terör örgütüne yönelik harekâtının meşru müdafaa ve yerinde bir adım olduğunu belirten Başkan Gökbel, “Türkiye Cumhuriyeti, bölgede hayata geçirilmek istenen oluşumu uzun bir süredir takip etmekteydi. Nihayetinde bu harekâtı gerçekleştireceğini, yanı başında bir oldu-bittiye müsaade etmeyeceğini her platformda dile getiren devletimiz, sonunda beklenen adımı atmıştır. Barış Pınarı Harekatı’nın amacı, adından da anlaşılacağı üzere, bölgede barışı esas almaktadır. Bölgeyi terör unsurlarından temizlemeyi, ülkemizdeki Suriyeli kardeşlerimizin tekrar vatanlarına dönebilecekleri güvenli bir bölge oluşturmayı amaçlamaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hedefi kesinlikle terör unsurlarıdır. Yüzyıllar boyu adalet ve merhametiyle nam salmış ecdadımızın torunları olarak masum halk her zaman korumamız altındadır, öncelikli hassasiyetimizdir. Kaldı ki; bölge halkı da terör örgütünden bıkmış durumdadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti aynı zamanda bölgenin Kürt ve Arap halklarının da kurtuluşu için harekete geçmiştir. Allah kahraman ordumuzun ve yanımızda harekâta katılan yerel güçlerin yardımcısı olsun. Dualarımız kahramanlarımız için. Kahramanlarımızın tez zamanda operasyonu tamamlayıp yuvalarına dönmelerini yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

“ŞANLI ORDUMUZU KORUSUN, MUZAFFER EYLESİN”

Başkan Tefenlili, açıklamasında şunları kaydetti: “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sınır güvenliğimiz ve bölgenin barışı için 09 Ekim akşam saatlerinde Suriye’nin kuzeyine başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı’nı sonuna kadar destekliyoruz. PKK/PYD ve DAEŞ gibi terör unsurları ile mücadele konusunda kararlılığımızdan asla taviz vermeyeceğiz. Ülkemizin ve bulunduğumuz bölgenin huzurunu bozacak, sınır güvenliğimizi tehdit edecek her türlü oluşumun karşısında olacağız. Allah Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan şanlı ordumuzu korusun, muzaffer eylesin.” 

“ORDUMUZA BAŞARI, DEVLETİMİZE DİRAYET DİLİYORUM”

Saadet Partisi İl Başkanı Ahmet Eryılmaz, ‘Barış Pınarı Harekatı’na değinerek; “Ordumuza başarı, devletimize feraset ve dirayet diliyorum. Mehmetçiklerimizin sağ salim yurdumuza dönmesini ve bir an evvel coğrafyamızda huzurun hakim olmasını temenni ediyorum” dedi.

Saadet Partisi Denizli İl Başkanı Ahmet Eryılmaz, haftalık olağan basın toplantısında ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Partisinin il binasında düzenlenen toplantıda Başkan Eryılmaz, ‘Barış Pınarı Harekatı’na değinerek; “Hükümetin aldığı kararı elbette destekleriz. Şunu da belirtmek isterim son zamanlarda hamaset havası politikaya hükmetmeye başladı. Bir yerde askerimiz çatışmaya giriyorsa; biz, askerimize her türlü desteği veririz. Gelinen nokta itibariyle 30 km derinliğinde bir alanı tampon bölge olarak görmek problemlerin halli için yeterli değildir. İnşallah bu süreçten ülkemiz ve insanımız zarar görmeden bu problemlerin halli sağlanır diye ümit ediyorum. Ordumuza başarı, devletimize feraset ve dirayet diliyorum. Mehmetçiklerimizin sağ salim yurdumuza dönmesini ve bir an evvel coğrafyamızda huzurun hakim olmasını temenni ediyorum. Allah yardımcımız olsun” diye konuştu.

"ORDUMUZUN BU ŞANLI HAREKATTAN BAŞARIYLA AYRILACAĞINA İNANCIMIZ TAM”

Denizli Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı İl Başkanı Furkan Gezer, “Ordumuzun bu şanlı harekattan başarıyla ayrılacağına inancımız tamdır” dedi.

Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı İl Başkanı Furkan Gezer, Fırat Nehri’nin doğusunu YPG/PKK/PYD ve DEAŞ terör örgütlerinden temizlemek amacı ile Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan ‘Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin yazılı basın açıklamasında bulundu. Başkan Gezer, şunları söyledi: “Kızılelma ülküsüyle yanıp tutuşan bir ordunun bugün her ne olursa olsun bu durumdan galip ayrılacağından eminiz. Bu bir savaş değil, harekattır. Dün Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Harekatı neyse Barış Pınarı Harekatı da bölgede haddini aşan ne oldukları belirsizlere bir ders olacaktır. Hiçbir güç Türk ordusunu harp ile alt edemeyeceğini anlayana kadar bu dersi dünya arenalarında mehmetçiğimizle göstermeye devam edeceğiz. Bu işin sonu Turan'dır. Bu iş dolarla, silahla, füze ile değil iman ve kudretle yani Türk ile mümkündür. Biz Alperenler Mehmetçiğimiz arkasında değil yanındayız. Yanında onlarla birlikte her cephede çarpışmaya hazırız. Fırat Nehri’nin doğusunda gerçekleşen ‘Barış Pınarı Harekatında’ şanlı ordumuzun zaferine inancımız tamdır. Bu harekatta cenabı Allah(c.c.) Akerimizi muzaffer eylesin. Ne mutlu Türk'üm diyene.”

“MEHMETÇİKLERİN TERÖRİSTLERİ İNİNDE ETKİSİZ HALE GETİRECEK”

Denizli Gönüllü Teşekküller Platformu (DGTP) Başkanı Erdal Otçu; “Harekatın, bundan önceki Fırat Kalkanı ve Zeytin dalı operasyonları gibi başarıyla sonuçlanıp; Mehmetçiklerimizin teröristleri ininde etkisiz hale getireceğine inanıyoruz” dedi.

Denizli Gönüllü Teşekküller Platformu (DGTP) Başkanı Erdal Otçu, Türki Silahlı Kuvvetleri tarafından 9 Ekim 2019 saat:16.00'da başlayan ‘Barış Pınarı Operasyonu’ hakkında açıklamada bulundu. Başkan Otçu, “Küstah, kaba, hadsiz, kafası karışık sarı kovboya rağmen; kimseden destek almadan,  tek başına giriştiğimiz harekatın; bundan önceki Fırat Kalkanı ve Zeytin dalı operasyonları gibi başarıyla sonuçlanıp; Mehmetçiklerimizin teröristleri ininde etkisiz hale getireceğine inanıyoruz. Türkiye'nin Ortadoğu bataklığında boğulacağını iddia edenler; ABD ve Rusya ile Türk topraklarında ve bölgede gözü olan diğer emperyal ülkelerin kilometrelerce uzaklıktan gelip niçin Suriye'de çöreklendiklerinin cevabını vermelidirler. Eğer Ortadoğu bir bataklık ise; Türkiye bu harekatla, batmaya değil; bu bataklıktaki sivrisinekleri ortadan kaldırmaya ve kurutmaya gitmektedir. Türkiye, bu harekata; Suriye sınırında İsrail'in güdümünde ve etkisi altında olacak, proje bir terör ve işgal devletçiğinin kurulmasını önlemeye gitmektedir. Türkiye bu harekata; DAEŞ ve PKK zulmü ve katliamından kaçarak ülkemize sığınan kadın, yaşlı, çocuk ve sivil halkın tekrar kendi vatanlarına dönebilmeleri için güvenlik koridoru oluşturmaya gitmektedir. Bu harekat göstermiştir ki; dünyada bir de ‘sosyal medya teröristleri’ at oynatmaktadır. Aslı, astarı ve gerçekle hiç bir alakası olmayan resim ve video görüntülerini paylaşarak Türkiye aleyhinde algı operasyonu yapmaktadırlar. Türkiye, hem iç, hem dış düşmanlarımızla sahada olduğu gibi ayrıca sanal alemdeki sahtekarlar ile de sosyal medyada mücadele etmek zorunda kalmaktadır. Şanlı ordumuz; ‘ölürsem şehit, kalırsam gazi’ düsturuyla terör örgütlerine karşı asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı güçle; ülkemizin bekası için evlatlarımıza huzur ve sulh içinde yaşayacakları bir ülke bırakmak gayesiyle görev başındadır. Vatanımıza, milletimize, birliğimize, dirliğimize kastetmiş  şer odakları Türkiye karşıtlığında ne kadar el ele, kol kola girmişlerse; Türk milleti de ordumuzla aynı hedef doğrultusunda  birbiriyle kenetlenmiş, 30 bin TIR silahı gönderen ve teslim alan haydutlara karşı göğüslerinde çelik zırhlı bir duvar örmüşlerdir. Bundan böyle Türkiye'nin sınırları masa başında cetvelle çizilemeyecek, hiç bir tehdit milletimizi yıldıramayacak, hiç bir güç ülkemizi parçalayamayacak, bölemeyecektir” dedi.

               

               

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211