PTT Başmüdürlüğü kan bağışında bulundu

PTT Denizli Başmüdürlüğü çalışanları, Denizli Kızılay Başkanlığı işbirliğinde düzenlenen etkinlikte kan bağışında bulundular.

PTT Başmüdürlüğü kan bağışında bulundu

PTT Denizli Başmüdürlüğü, Denizli Kızılay Başkanlığı işbirliğinde ‘kan bağışı’ etkinliği düzenledi. Bayramyeri Meydanı’nda bulunan Kızılay Kan Merkezi’nde yapılan etkinlikte konuşan PTT Denizli Başmüdürü Serdal Bursalı; “Yaklaşık iki asırdır halkımıza posta, banka, kargo ve lojistik alanlarında hizmet sunan şirketimiz, sosyal sorumluluk projeleri ile de halkımızın yanında olmaktadır. PTT Denizli Başmüdürlüğü ailesi olarak, toplumsal konularda farkındalık yaratmak ve sorumluluk bilinciyle çalışmalarımızı sürdürürken, Denizli Kızılay Başkanlığı ile müşterek düzenlediğimiz ‘PTT Kan Bağışı Kampanyası’ ile yine ihtiyaç sahiplerinin umudu olabilmeyi hedeflemekteyiz. Bilindiği üzere kan, acil değil sürekli bir ihtiyaç olup, kaynağı insan olan ve elde edilmesi için başka alternatifi olmayan yaşamsal bir tedavi aracıdır” dedi.

“DENİZLİLİLERİ KAN BAĞIŞINA DAVET EDİYORUZ”

Başmüdür Bursalı, şunları söyledi: “Kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatına destek olmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin de sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. Kan vermenin hayat kurtardığı ve herkese sorumluluk düştüğü bilinciyle, verilecek her kanı insanlığa yapılan hizmet olarak görüyor ve tüm Denizlili hemşehrilerimizi kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz. Bu gibi organizasyonlarda gerçekleşen kan bağışları her yıl binlerce insanın hayatta kalmasına vesile olabilmektedir. Bu anlayışla, Kızılay ile ortaklaşa yürüttüğümüz ‘PTT Kan Bağışı Kampanyamızın’ hayırlı olmasını ve istenilen hedefe ulaşılmasını temenni eder, Kan Bağışında bulunan personellerimize ve Vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.”

“KAN HER ZAMAN İHTİYAÇTIR”

Etkinlikte konuşan Kızılay Kan Merkezi’nin Bayramyeri İstasyonu’nda görevli Dr. Ferda Korkut, “Kan, ülkemizde acil değil; her zaman ihtiyaçtır. Denizlilileri kan bağışına bekliyoruz” dedi. Başmüdür Bursalı, yapılan tetkiklerin ardından kan bağışında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER