PTT'NİN ÖZEL PULLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

PTT'NİN ÖZEL PULLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

PTT A.Ş. tarafından oluşturulan ‘ UNESCO Dünya Miras Listesindeki Eserlerimiz (Denizli)’ konulu anma pulları, Forum Çamlık’ta görücüye çıktı.

PTT AŞ, ‘UNESCO Dünya Miras Listesindeki Eserlerimiz (Denizli)’ konulu anma pulu tedavüle sunulmaya başladı. Özel pullar, Forum Çamlık Alışveriş Merkezi giriş katında görücüye çıktı. Serginin açılışına; Başbakan Binali Yıldırım’ın Başdanışmanı ve PTT AŞ. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Saim İlçioğlu, Denizli Valisi Hasan Karahan, Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Oğuz, PTT Denizli Başmüdürü Serdal Bursalı, PTT Burdur Başmüdürü Aysel Varlıker, PTT çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşan PTT Denizli Başmüdürü Serdal Bursalı, “PTT AŞ, normal bankacılık, lojistik ve kargo faaliyetlerinin yanında Kültürel alanda da hizmet etmektedir. Denizli, UNESCO Dünya Miras Listesine girmiş Pamukkale ile ünlü. Bu bağlamda Denizli’nin tanıtımı anlamında ‘ UNESCO Dünya Miras Listesindeki Eserlerimiz (Denizli)’ konulu anma pulları sergisinin açılışını düzenliyoruz. Bu serginin düzenlenmesinde bizden desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. (25 NOLU VİDEO)

“PUL KOLEKSİYONCULUĞU, ÜLKEMİZDE HIZLI BİR GELİŞME GÖSTERMİŞTİR”
Denizli’de hemşerileriyle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunun altını çizen Başbakan Binali Yıldırım’ın Başdanışmanı ve PTT AŞ. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Saim İlçioğlu, şunları aktardı: “PTT A.Ş.’nin bugün satışa sunduğu ‘  UNESCO Dünya Miras Listesindeki Eserlerimiz (Denizli)’  anma pulu ve düzenlenen pul sergisi vesilesi ile siz değerli hemşerilerimle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Evrensel olarak en popüler ve en önemli kültür ve tarih kayıtları niteliğinde olan posta pulları ile ilgili uğraşı alanı olan filateli pul koleksiyonculuğu, ülkemizde hızlı bir gelişme göstermiştir. Bu hususta PTT A.Ş. olarak son yıllarda Türk pulculuğu adına birçok ilk gerçekleştirilmiştir. Ülkemizdeki eserlerin korunması amacıyla 1988 yılında UNESCO Dünya Miras Listesine alınan Hierapolis Antik Kenti; surları, mezarlığı, hamamı, sütunlu caddesi, şehitliği, Hristiyanlık döneminden kalan mimari kalıntılar, tiyatro, su kanalları ve Pamukkale travertenleri, bölgeye hem sağlık hem de turizm açısından büyük katkılar sağlamaktadır. PTT yıl içerisinde verilen filateli  hizmetlerinin ve filatelilik ürünlerin çeşitlenmesi internet ortamında da filatelilik ürünlerin satışının yapılabilmesi, çocuklara yönelik filatelik faaliyetleri gibi çalışmalarla çağı yakalama yönünde atılacak adımların birer habercisi niteliğinde görmektedir.”

“PUL KOLEKSİYONCULUĞUNU YAŞATMAK, PUL SERGİLERİNE ÖNEM VERMEKLE MÜMKÜNDÜR”
“Şirketimizce zengin bir kültürel mirasa sahip olan Denizli’ye, bu varlıkların tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla milletlerin medeniyet, kültür ve tarih kaydı bulunan anma pulları ve seri numaralı anma bloğu, bugün itibariyle satışa sunulmaktadır” diyen İlçioğlu, şunları aktardı: “Dünyanın en yaygın hobi dallarından olan pul koleksiyonculuğunu yaşatmak, pul sergilerine önem vermekle mümkün olmaktadır. Pul sergimizde PTT Pul Müzesi’nde tarihe tanıklık eden koleksiyonlardan geçmişten günümüze gelen en önemli araçlardan biridir. Herkesin k​endi hayatından izeler bulacağı bu ‘ UNESCO Dünya Miras Listesindeki Eserlerimiz (Denizli)’ konulu anma sergisine emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” 

Serginin güzel çok güzel olduğunu söyleyen Denizli Valisi Hasan Karahan; “Sergi çok güzel olmuş. Gayet de öğretici, geçmiş günleri hatırlatıcı. Bizi nostalji yolculuğuna çıkartıyor. Çocukluğumuzda hepimizin yaptığı pul koleksiyonculuğu, burada daha çeşitli ve profesyonelce yapılmış. Hem ülkemizi hem de dünyayı tanıma anlamında güzel bir imkan. Bugün UNESCO mirasında kabul edilen Denizli’nin güzelliklerini tüm dünya ile paylaşılacak şekilde pul yapılması bizim için çok güzel bir imkan. Başta PTT Yönetim Kurulu Başkan Vekili olmak üzere PTT’ye bu imkanı bize verdiği için teşekkür ediyoruz. Bundan sonra Denizli’nin güzellikleri, hem ülkemizde hem de tüm dünyanın en ücra köşelerine kadar ulaşacak. Aynı zamanda çok güzel bir reklam. Bunun, Denizli’ye turizm olarak ve tanıtım olarak çok ciddi katkısı olacağına inanıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.  

Yapılan açılış konuşmalarının ardından protokol tarafından açılış kurdelesi kesildi. Üzerinde ‘ UNESCO Dünya Miras Listesindeki Eserlerimiz (Denizli)’ fotoğraflı yaş pasta kesilerek katılımcılara ikram edildi. Protokolün sergiyi gezmesiyle devam eden program, kokteyl ile son buldu. 

 

MUHAMMET KARAÇAY-GÜRKAN GÖK

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221