“Ramazan sağlık, bereket ve huzur getirsin”

Ramazan Ayı’nın başlangıcına ilişkin mesaj yayımlayan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Üç ayların sonuncusu olan Ramazan ayının tüm İslam alemine sağlık, bereket ve huzur getirmesini dilerim” dedi.

“Ramazan sağlık, bereket ve huzur getirsin”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, İslam aleminin mübarek ‘3 aylar’ olarak nitelendirdiği zaman dilimlerinin sonuncusu olan Ramazan Ayı’nın başlangıcıyla ilgili mesaj yayımladı.

“Ramazan Ayı’nın başı rahmet, ortası mağfiret sonu ise cehennemden kurtuluştur” diyen Başkan Örki, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Ramazan Ayı; barış, kardeşlik ve esenlik rüzgârlarının dalga dalga yayıldığı manevi bir atmosfer ve yüce Allah'ın bizlere lütfettiği büyük bir nimettir. 11 ayın sultanını bu yıl da geçen yıl olduğu gibi Müslümanlar olarak mahzun ve kederli olarak karşıladık. Çünkü dünyamız hala korona virüs pandemisi ile mücadele etmeye devam ediyor. O nedenle önceki yıllardaki Ramazan Ayları’ndaki geleneksel iftar ve sahur sofralarında ve teravih namazlarında vatandaşlarımızla bir arada olamıyoruz. Bunun burukluğunu yaşıyoruz. Sahurun bereketini, iftarın sevincini, teravihin coşkusunu, mukabelenin huzurunu ve Ramazan'ı anlamlı ve unutulmaz kılan birçok eşsiz güzelliği bu yıl da evlerimizde yaşayacağız. Rabbim gelecek yıllardaki Ramazan Ayları’nda bu güzellikleri yaşamayı nasip etsin. Onun için korona virüsle mücadele için gerekli olan maske, mesafe ve hijyen kurallarına özen göstermeye devam etmeliyiz. Yardımlaşma ve dayanışma zamanı olan 11 ayın sultanı Ramazan Ayı’nın başta Pamukkaleli vatandaşlarımız olmak üzere tüm hemşehrilerimize ve İslam alemine sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini temenni ederim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER