'REKLAM SEKTÖRÜ 'ÇANTACILARDAN' KURTARILMALI'

'REKLAM SEKTÖRÜ 'ÇANTACILARDAN' KURTARILMALI'

Reklam sektöründe yaşanan sıkıntıları dile getiren MAG Şirketler Grubu Kurucusu Can Çavuşoğlu, sektörün güvenirliliğinin ‘çantacı’ diye tabir edilen kişiler tarafından zarara uğratıldığını anlattı.

MAG Şirketler Grubu Kurucusu Can Çavuşoğlu, reklam sektöründe yaşanan sıkıntıları dile getirdi. Reklam sektöründe kaliteli, güvenilir ve sürdürülebilir hizmet alabilmek adına yeri yurdu belli şirketlerle çalışılması gerektiğini hatırlatan Çavuşoğlu, şunları söyledi: “Reklamcılık sektörünün gelişmesi ve reklama duyulan ihtiyacın artması ile kaliteli iş yapan firmaların yanı sıra bir takım bu işten kazanç sağlamaya çalışan yapılar da ortaya çıkıyor. Çantacı diye tabir edilen bu kişiler tarafından yapılmaya çalışılan ticaret, reklamcılığa duyulan güveni sarstığı gibi aynı zamanda da geri dönüşü olmayan algı kirliliği yaratıyor. En önemli görev ise işverenlere düşüyor. Kalitesinden emin olunmayan, güvenirliliği sorgulanmayan kişiler ile asla ticarete adım atılmamalıdır.”

“GÜVENİLİR FİRMALAR İLE YOL ALINMALI”
‘Çantacı’ diye tabir edilen kişilerin; promosyon, tabela ve baskı işlerinde piyasadan kapora topladığını anlatan Çavuşoğlu, “Bu noktada en çok zarar gören ne yazık ki işverenler oluyor. Hem maddi hem de manevi anlamda zamanında teslim edilmeyen veya teslim edilse dahi kalitesiz bir hizmet almak zorunda alan firmalar, büyük zarara uğruyor. Kayıt dışı ekonominin önüne geçmek için güvenilir ve bilindik firmalara yönelmenin bir kez daha önemle altını çizmek isterim” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER