Rekreasyon alanı bölgeye muazzam değer katar

Denizli Sanayi Odası yeni hizmet binasının mimarları İbrahim Şenel, bina önünde bulunan Hazine’ye ait olan rekreasyon alanının Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından amacına uygun şekilde düzenlenmesinin bölgeye muazzam değer katacağını söyledi.

Rekreasyon alanı bölgeye muazzam değer katar

Denizli Sanayi Odası’nın yeni hizmet binası, DRT ekranlarında yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Haftaya Bakış’ programına stüdyo oldu.

Programa katılan ve binanın mimarı olan İbrahim Şenel, bina hakkında açıklamalarda bulundu.

Bina önünde bulunan ve Hazine’ye ait olan rekreasyon alanı hakkında da önerilerde bulunan Mimar Şenel, “Bu binanın yönüne bakan alan, ilk yarışma projesinden itibaren büyük bir rekreasyon alanıdır. Yarışma projesi sırasında o alanın da düzenlenmesi öngörülmüştü. Ancak odalar, binaları teker teker yaptığında bu, düzenleme dışı kaldı. Burada emek çekenlerden biri olarak Hazine’ye ait olan bu rekreasyon alanının Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından amacına uygun şekilde düzenlenmesinin bölgeye muazzam değer katacağına inanıyorum. Bu beklentiyi de ifade etmiş olayım. Bu yapıyor olmanın şöyle de bir getirisi olacağına inanıyorum: bu binanın hemen yanı, Denizli Ticaret Borsası’na ait. Onun yanı da Denizli Ticaret Odası’na ait. Süreç içerinde bu yapıların burada yapılması lazım. Buranın kompleks olarak hayata geçmesi için Denizli Sanayi Odası binasının burada yalnız kalmaması lazım. Bu rekreasyon alanı belki de onların buraya gelişini hızlandıracak bir etki de yaratabilir. Denizli Sanayi Odası, burada Denizli’ye çok önemli bir değer kazandırdı, Sanayi Odası burada yalnız bırakılmamalı. Bu alanların da doğru bir şekilde değerlendirilmesi lazım. Onun olabilmesi için de rekreasyon alanının amacına uygun şekilde hayata geçirilmesinin çok önemli Denizli girişinin güzelliği açısından da çok önemli bir değer oluşturacağına inanıyorum. Bu beklentiyi de projeye emek çeken mimarlardan birisi olarak, ben dile getirmiş olayım. Bu, ekip işi. Ekip; Denizli’de bu oluşumu ayakta tutabilecek bir bilinçtir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2022, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER