Rektör Bağ: “desteğimiz artarak devam edecek”

İstanbul’da düzenlenen Teknofest 2019’a katılan takımlarının üyeleri ve danışmanlarıyla bir araya gelen Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, desteklerinin artarak devam edeceğini müjdeledi.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Teknofest 2019’a katılan, yerli ve milli teknolojiler üzerine çalışmalar gerçekleştiren Hazar, Atay, Cacabey, Algan, Safinaz Yollarda ve Yukotek takımlarının danışmanları ve üyeleri ile Sosyal Tesisler Konukevi Restoran’da bir araya geldi. Yemeğe; Rektör Prof. Dr. Bağ başta olmak üzere, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Osman Çiftçi, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, Tavas Kaymakamı Recep Öztürk, PAÜ Yönetim Kurulu Üyeleri, Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Teknokent Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Sekreter Yardımcısı Zeyno Uçkun, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Halil Tekin, Rektörlük Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Öğretim Görevlisi Büşra Kırmızıoğlu ve öğrenciler de katıldı. Tüm takımların çabalarının kendileri için değerli olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Bağ, takımların aynı şevkle çalışarak bu yıl elde edilen başarıların önümüzdeki yıl da artacağına olan inancını dile getirdi. Takımlara verilen kurumsal desteğin bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra devam edeceğini hatırlatan Prof. Dr. Bağ, bu akademik yılda verilecek destek miktarında geçen akademik yıla göre artış yaşanacağını müjdeledi. Takımların ihtiyaç duydukları malzemelerin temini konusunda Üniversite Yönetimi olarak her zaman desteğe hazır olduklarına değinen Prof. Dr. Bağ, öğrencilerin sponsor arayışına girmeden çalışmalarına devam etmelerini istedi. Teknofest’te yarışan tüm takımların başarılı olduklarına değinen Rektör Prof. Dr. Bağ, yarışmaya katılan her takımın yaptığı çalışmaların öncelikli olarak yerli ve milli teknolojiler anlamında ülkemizin ciddi mesafe kat etmesine katkı sağladığını belirtti.

TAKIM LİDERLERİNDEN REKTÖR BAĞ’A TEŞEKKÜR

Yemekte; Hazar, Atay, Cacabey, Algan, Safinaz Yollarda, Yukotek, takımlarının danışman ve kaptanları yaptıkları çalışmaları ve proje hedeflerini kısaca anlatırken projelerine en başından itibaren desteklerini esirgemeyen başta Prof. Dr. Bağ olmak üzere PAÜ ve Teknokent Yönetimlerine teşekkürlerini ifade ettiler. Yemekte ayrıca 4. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF’19)’dan 1 altın 2 bronz madalya ile dönen Tavas Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Koluman ve Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Arzum Işıtan projelerde görev alan öğrenciler ile birlikte yaptıkları çalışmaları ve proje hedeflerini anlattı. Yemeğin ardından Prof. Dr. Bağ, PAÜ 2019-2020 Akademik Yıl Açılış Töreni’nde programın akışında herhangi bir sorun yaşanmaması adına özverili çalışmalarından dolayı emeği geçen idari yöneticilere, yetkililere ve törende görev alan öğrencilere teşekkür belgesi takdim etti.

“YENİLENME ÇALIŞMALARIMIZA HIZLA DEVAM EDİYORUZ”

Yemeğin ardından yenileme çalışmaları sonrasında açılışı gerçekleştirilen Konukevi Restoran ve üniversite bünyesinde devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Prof. Dr. Bağ; şunları kaydetti: “Göreve geldiğimiz günden bugüne Pamukkale Üniversitesi Yönetimi olarak gerek Kınıklı Merkez Yerleşkemiz gerekse ilçelerdeki meslek yüksekokullarımızda daha önceden yapılmış binalarımızın fiziki iyileştirme çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Akademik personelimizin daha iyi şartlarda eğitim öğretim faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri adına ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarına yönelik kantinler, derslikler ve ders çalışma alanları gibi mekânları daha konforlu ve kullanılabilir hale getirmek için yenileme çalışmalarına hızla devam ediyoruz. Konukevi Restoran da bu düşünce çerçevesinde yenileme çalışmalarını tamamlayıp hizmete yeniden açtığımız mekânlardan bir tanesidir. Tüm Pamukkale Üniversitesi ailesine hayırlı olmasını diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2019, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205